Dohráno MOL Cup

Slavii na čele tabulky střídá Prostějov, Budějovice rozstřílely Most

Praha - Hokejisté Slavie přišli ve 4. kole první ligy o neporazitelnost. Na kladenském ledě prohráli 2:3 a v čele tabulky je vystřídal Prostějov, jenž přetlačil 4:3 Kadaň. Doma zabraly také České Budějovice a rozstřílely 7:0 Most.

V přípravném utkání před sezonou vyhrála Slavia v Kladně vysoko 9:1, dnes ale zápas WSM ligy měli v rukou Rytíři. Ti po gólech Petra Tona s Peterem Jánským brzy vedli 2:0, ve druhé části snížil David Šafránek. Vítěznou trefu zaznamenal v 51. minutě Ladislav Zikmund, v závěrečných vteřinách už jen upravil skóre Henri Tuominen.

Nový lídr Prostějov měl dnes svého hrdinu v Jakubovi Šlahařovi. Ten nejprve v 57. minutě srovnal na 3:3 a jen 12 vteřin před koncem základní hrací doby zajistil proměněným trestným střílením domácím tři body. Kadani nebylo nic platné, že dala všechny tři branky v přesilovkách v závěrečném dějství. Prvního vítězství se před návštěvou kola 5307 diváků dočkal českobudějovický Motor. Zatímco brankář Bláha jako druhý v sezoně udržel čisté konto, mostecký Halász nezabránil debaklu.

Zajímavý zápas dnes prožil Milan Procházka z Přerova. Ve třetí třetině dostal osobní trest na 10 minut, gólem v prodloužení však zařídil svému týmu triumf nad Frýdkem-Místkem 6:5. V dalších zápasech porazily Benátky 4:1 Třebíč, stejným výsledkem uspěla Jihlava v Havířově. Litoměřice přehrály 5:4 Ústí, jemuž nestačily ani tři kanadské body Jana Kloze.

Sestřih utkání Kladno - Slavia

Výsledky 4. kola:

Benátky nad Jizerou - Třebíč 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), České Budějovice - Most 7:0, (2:0, 2:0, 3:0), Havířov - Jihlava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1), Kladno - Slavia Praha 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), Litoměřice - Ústí nad Labem 5:4 (2:4, 2:0, 1:0), Prostějov - Kadaň 4:3 (0:0, 2:0, 2:3), Přerov - Frýdek-Místek 6:5 v prodl. (2:1, 0:2, 3:2 - 1:0).