BBV po 25 letech

Slavia vede tabulku o dva body, Kladno zaváhalo

Praha - Hokejisté Slavie využili domácího prostředí k vítězství 3:0 nad Jihlavou a po šestém kole vedou tabulku první ligy o dva body. Druhé Kladno totiž doma prohrálo 3:4 po nájezdech s Třebíčí.

Slávisté zadělali na tříbodový zisk na konci druhé třetiny, kdy góly Jiránka a Drtiny dělilo pouhých 75 sekund. Jihlava se pak marně snažila dobýt Hylákovu branku a naopak dvě minuty před koncem inkasovala potřetí při hře bez brankáře.

Kladno doma stále jen dotahovalo náskok Třebíče a nakonec vydolovalo aspoň prodloužení. Tenkrát vyrovnal na 3:3 jen 27 sekund před třetí sirénou, jenže Horácká Slavia si přece jen odvezla vítězství.

Sestřih utkání Slavia - Jihlava

Po bezbrankovém prodloužení rozhodl duel ve třetí sérii nájezdů Kristl. Na třetí příčku se vyhoupl Havířov, který doma bez problémů přehrál Most 4:1. Tři góly dali domácí v průběhu druhé třetiny a pak už jen s přehledem kontrolovali vítězství.

Prostějov po domácí prohře  3:4 v prodloužení nechal dva body ústeckému Slovanu a na čtvrtou příčku se posunuly Benátky. Středočeši zničili doma Kadaň osmi góly, dvě trefy shodně zařídili Havel a Lakatoš. Tabulkou pomalu stoupá i českobudějovický Motor, který před více než pěti tisícovkami diváků porazil Frýdek-Místek 5:2 a po třetím vítězství v řadě už je pátý.

První hokejová liga - 6. kolo:

Kladno - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0) Branky: 24. a 60. Tenkrát, 32. Strnad - 32. a rozh. nájezd Kristl, 21. J. Zdráhal, 23. Psota. Rozhodčí: Zubzanda - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 2010.

Prostějov - Ústí nad Labem 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1) Branky: 10. A. Holík, 35. Venkrbec, 58. Korhoň - 30. Merta, 31. Dalecký, 51. Moučka, 61. Kloz. Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1286.

Slavia Praha - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Branky: 38. Jiránek, 39. M. Drtina, 59. Chlouba. Rozhodčí: Peřina, Hlinka - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:4, navíc Stoklasa (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1112.

Havířov - Most 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) Branky: 22. Petran, 26. Kotala, 35. Štumpf, 53. Pechanec - 49. M. Hanzl. Rozhodčí: Kubičík - Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1385.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 8:3 (4:1, 4:0, 0:2) Branky: 10. a 30. J. Havel, 20. a 30. Lakatoš, 1. Daniel Krejčí, 5. Černoch, 29. Mikyska, 40. Janele - 10. Kůs, 44. J. Tomeček, 55. Hlava. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 282.

České Budějovice - Frýdek-Místek 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) Branky: 38. L. Květoň, 45. Babka, 46. M. Čermák, 48. Škoda, 54. Žálčík - 6. a 39. Christov. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5260.