Následuje
Sportovní zprávy

Slavia se mění od základů. Končí Bednář i Tomica, přichází Hylák

Praha - V hokejové Slavii končí útočník Jaroslav Bednář. Dosavadní kapitán odmítl po sestupu Pražanů z extraligy novou smlouvu. "Předložili jsme Jardovi nabídku, aby dál pokračoval, ale on ji odmítl. Do budoucna budeme rádi, když změní názor, a pokud projeví zájem, dveře u nás bude mít otevřené," uvedl sportovní manažer Luděk Bukač mladší. Do Slavie naopak z Košic míří nová gólmanská jednička Alexandr Hylák.

Jaroslav Bednář
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Vedle již dříve známých odchodů v Edenu nebudou pokračovat také obránce Jan Novák nebo útočníci Marek Tomica, Jakub Sklenář, Jan Stránský, Tomáš Divíšek a Miroslav Holec. O útočníky Tomicu, Sklenáře, Stránského nebo Poletína přitom Pražané měli zájem. "Všichni od nás obdrželi nabídky, ale dali přednost extraligovým klubům," řekl Bukač.

Tomica se Sklenářem míří do Chomutova, kde je povede někdejší kouč červenobílých Vladimír Růžička, Stránský bude oblékat dres Liberce a Poletín je v Plzni. Bukač potvrdil, že Slavia měla zájem i o Holce, který v klubu hostoval z Brna, ale hráč preferuje zahraniční angažmá. Otevřené je další působení Jánose Vase a Václava Pletky i navrátilce z hostování Tomáše Micky.

Z obránců ve Slavii skončili David Štich (Vítkovice), Jan Holub (Mladá Boleslav), Petr Šenkeřík, Juraj Valach, Jakub Šulc a Jan Novák. Nepokračuje ani kompletní brankářská trojice Dominik Furch (Omsk), Adam Svoboda (Hradec Králové) a David Novák (Tábor).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy