Slavia rozdrtila Ústí 7:1, Motor uspěl na Kladně

Praha - Hokejisté Slavie pokračují ve vítězném tažení v první lize a po sedmém úspěchu za sebou vedou před druhými Českými Budějovicemi už o tři body. Pražané doma i díky hattricku Tomáše Micky rozdrtili Ústí nad Labem 7:1. Českobudějovický Motor vyhrál ve šlágru na ledě Kladna 4:3 v prodloužení, přestože ve 12. minutě prohrával s Rytíři už 0:3.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Slavia nastoupila poprvé i s navrátilcem Davidem Hruškou, který přišel do Edenu po předčasném konci angažmá v Karlových Varech. Do statistik se kanonýr, který oblékl dres červenobílých znovu po šesti letech, nezapsal. Majitel extraligového titulu se Slavií z roku 2008 si ale přesto se svými spoluhráči zápas pořádně vychutnal.

Kanonádu domácích zahájil po 26 vteřinách v přesilovce svou první trefou v sezoně slovinský obránce Pavlin a v první třetině lovil ústecký brankář puk z branky celkem pětkrát. Na konečných 7:1 upravil v 50. minutě Micka, který podruhé v utkání skóroval ve vlastním oslabení a dovršil hattrick.

Sestřih utkání Kladno - České Budějovice

Kladno v souboji o druhou pozici získalo mezi 9. a 12. minutou tříbrankový náskok. Prosadili se Gutwald, Kanaďan Nash a v přesilové hře Stach. Motor se ale nenechal zaskočit a ještě v první třetině snížili na rozdíl jediného gólu Nouza se Žálčíkem, který v 53. minutě druhým zásahem vynutil prodloužení. Před 2309 diváků rozhodl po 23 sekundách nastavení Straka, který potrestal Nashovo vyloučení.

Přímou bitvu o čtvrtou pozici zvládly Benátky nad Jizezou, které doma porazily nováčka Přerov 5:1. Hosté sice vedli od páté minuty díky Dostálkovi, ale na konci první třetiny otočili stav Špaček s Dlouhým a skóre následně navýšili Huňa, Černoch a Plodek.

Divokou přestřelku nabídla třetí třetině duelu posledního Mostu s Jihlavou. V prvních dvou třetinách viděli diváci jediný gól, do 50. minuty Dukla otočila z 0:1 na 5:2. Most se nevzdal a během 156 sekund vyrovnal. Favorizovaní hosté nakonec vyhráli po nájezdech díky vítězné brance Melenovského.

Ze čtvrté výhry z posledních pěti zápasů se radovala Kadaň, která doma zdolala Litoměřice 2:1. Druhého vítězství za sedm utkání se dočkal Šumperk, jenž uspěl na ledě Prostějova po výsledku 4:3 v prodloužení. Pátou prohru z posledních sedmi vystoupení musela strávit Třebíč, která podlehla Havířovu 2:4.

Výsledky 11. kola první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Přerov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. D. Špaček, 20. A. Dlouhý, 28. Huňa, 30. Černoch, 49. Plodek - 5. Dostálek. Rozhodčí: Horinek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 259.

Třebíč - Havířov 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 34. Polodna, 54. Zuzin - 49. a 52. Kanko, 20. Pechanec, 56. Maruna. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:1, navíc Sztefek (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1280.

Most - Jihlava 5:6 po nájezdech (0:0, 1:0, 4:5 - 0:0)
Branky: 46. a 53. Písařík, 33. Bittner, 51. Hanzl, 52. Havlíček - 41. Harkabus, 43. Kaláb, 49. Kohout, 50. Březina, 50. F. Seman, rozhodující sam. nájezd Melenovský. Rozhodčí: Bejček - Rozlílek, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 278.

Kadaň - Litoměřice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Chrpa, 7. M. Rohan - 37. Martin Procházka. Rozhodčí: Pražák - Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 715.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 7:1 (5:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5., 14. a 50. Micka, 17. a 24. M. Čermák, 1. Pavlin, 7. Šafránek - 37. Roubík. Rozhodčí: Grech - Šmika, Štětina. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1180.

Prostějov - Šumperk 3:4 v prodloužení (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Čuřík, 28. Luňák, 42. Šlahař - 17. a 63. J. Zdráhal, 8. Haas, 48. Roupec. Rozhodčí: Šutara - Konvička, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1953.

Kladno - České Budějovice 3:4 v prodloužení (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Gutwald, 10. Nash, 12. Stach - 17. a 53. Žálčík, 13. Nouza, 61. J. Straka. Rozhodčí: Jílek - Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Zíb (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2309.