Absa Cape Epic

Slavia po boji o čelo s Budějovicemi počtvrté v řadě prohrála

Praha - Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v 17. kole první ligy v přímé bitvě o první místo na ledě Slavie 4:2 a vedou tabulku už o dva body před Kladnem. Rytíři využili ztrátu Pražanů a díky vítězství 5:3 nad předposledním Mostem po obratu ve třetí třetině poskočili na druhou pozici.

Slavící hráči Motoru České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

V téměř zcela zaplněném Edenu před 3850 diváky zlomil bezbrankový stav až ve 29. minutě v přesilovce pěti proti třem hostující Heřman a za tři minuty se opět radoval Motor díky Babkovi. V přesilovce snížil David Hruška, ale Jihočeši si po trefách Roba a Žovince pojistili i druhou výhru ve vzájemném zápase v sezoně. Za domácí už jen snížil Milan Hruška a tým trenéra Pavla Hynka musel strávit už čtvrtou porážku v řadě.

Kladno s Mostem třikrát prohrávalo, ale třemi góly v závěrečném dějství otočilo výsledek. Poprvé se v domácím prostředí představila posila Rytířů obránce František Ptáček, naopak chyběla další akvizice - útočník Václav Pletka, který stejně jako Ptáček ve středu v Třebíči hrál. Favorit prohrával už po 39 vteřinách, kdy otevřel skóre ve vlastním oslabení Válek.

Po Hornově vyrovnání vrátil hostům ještě v první třetině vedení Havlíček a v druhé části na trefu Pituleho odpověděl exkladenský bek Zeman. Obrat zařídil obránce David Růžička, který po 78 sekundách třetího dějství vyrovnal a v 55. minutě v přesilovce vstřelil i vítěznou branku. Výsledek zpečetil v další početní výhodě Stach.

Předposlední Most neuspěl poprvé po třech výhrách za sebou a dotáhl se na něj Šumperk. Ten doma vyhrál nad Havířovem 5:2 a ukončil osm zápasů trvající čekání na plný bodový zisk. Připsal si teprve třetí výhru za posledních devět duelů.

V dresu Ústí nad Labem se při výhře nad Litoměřicemi 5:3 poprvé představil útočník Petr Tenkrát. Osmatřicetiletý vicemistr světa z roku 2006 při premiéře nebodoval. Další posila Slovanu z Kladna Jan Dalecký se ale uvedl vítěznou trefou a asistencí.

Poprvé po čtyřech výhrách neuspěla čtvrtá Kadaň, které prohrála 2:5 na ledě Prostějova. Jestřábi slavili čtvrté vítězství za sebou a poskočili na šestou pozici. Na čtyřech úspěších za sebou se zastavila i série Jihlavy, která podlehla Přerovu 2:3. Nováček soutěže tak ukončil sedm zápasů trvající šňůru proher. Benátky nad Jizerou bez slovenského útočníka Martina Réwaye, který byl do týmu přeřazen ze Sparty, prohrály s Třebíčí 2:4.

Výsledky 17. kola první hokejové ligy

Kladno - Most 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 42. a 55. D. Růžička, 10. Horna, 27. Pitule, 59. Stach - 1. Válek, 19. Havlíček, 30. J. Zeman. Rozhodčí: Krob - Bosák, Šmika. Vyloučení: 6:7, navíc Baránek (Most) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2052.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Branky: 25. Kalina, 34. Jonák - 40. a 60. Polodna, 33. Kusko, 33. Zuzin. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 310.

Ústí nad Labem - Litoměřice 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Branky: 10. a 60. Tůma, 35. Roubík, 46. Melka, 58. Dalecký - 11. Nedvídek, 19. Pavlas, 47. Rousek. Rozhodčí: Smitka - M. Svoboda, Krátký. Vyloučení: 3:6, navíc Brož 10 min. - Pavlas 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1621.

Šumperk - Havířov 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 4. Roupec, 13. J. Zdráhal, 22. Drtil, 34. Vrdlovec, 60. Brunec - 13. V. Meidl, 28. Kanko. Rozhodčí: Šutara - Novák, Hanzlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 741.

Přerov - Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. a 24. Milan Procházka, 55. Grof - 11. Kohout, 40. Seman. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Konvička. Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. Diváci: 1948.

Slavia Praha - České Budějovice 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 34. D. Hruška, 56. M. Hruška - 29. M. Heřman, 32. Babka, 39. Rob, 44. Žovinec. Rozhodčí: Jan Doležal - Zídek, Měkýš. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. Diváci: 3850.

Prostějov - Kadaň 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky: 9. a 56. Čuřík, 6. M. Drtina, 10. Šlahař, 17. Mojžíš - 7. a 50. Chlouba. Rozhodčí: Přikryl - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 2016.