Golfista roku

Slavia otočila zápas s Budějovicemi, výhru si připsaly i Jihlava s Kladnem

Praha – Obhájce triumfu v první hokejové lize Dukla Jihlava zahájila novou sezonu vítězstvím nad Prostějovem 4:3 v prodloužení. Z výhry se radovala i Slavia, která otočila třemi góly v závěrečné třetině duel s českobudějovickým Motorem, a Kladno v prodloužení vybojovalo domácí výhru 3:2 nad Benátkami.

Kverka: Ve třetí třetině zapneme a nepřipouštíme si prohru

Slavia ve šlágru kola dokázala v Edenu před 2351 diváky Jihočechy udolat 5:3, když napravila špatnou druhou třetinu a v závěrečném dějství zvítězila 3:0. Dvakrát se prosadila posila Jaromír Kverka, za hosty se rovněž dvakrát trefil veterán Josef Straka.

Posilami nabité Kladno vedlo proti Benátkám už 2:0, nakonec ale muselo vítězství potvrdit až v prodloužení. Tam Středočechům zajistil dva body David Tůma, v utkání skórovaly i další nové tváře týmu Peter Jánský s Jiřím Burgrem. Bývalý střelec Sparty Petr Ton síť nerozvlnil, zato byl dvakrát vyloučen.

S dvoubodovou výhrou se musel spokojit i tým Jihlavy. Ten před svými fanoušky porazil ambiciózní Prostějov 4:3 v prodloužení, na čemž měl značný podíl autor dvou branek Josef Skořepa. Vítěznou trefu zaznamenal Filip Seman.

V utkání plném vyloučení zvítězila Třebíč nad Přerovem 5:3, Most podlehl hráčům Ústí 3:4 po nájezdech. Domácí prohrávali už 0:2 a k obratu je nedovedly ani dva góly Josefa Stříbrného. Havířov porazil Litoměřice 4:1, zbývající zápas úvodního kola Kadaň – Frýdek-Místek se hraje ve čtvrtek.

Výsledky 1. kola první hokejové ligy:

Jihlava - Prostějov 4:3 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. a 39. z tr. střílení Skořepa, 31. Březina, 63. Seman - 8. Venkrbec, 24. A. Holík, 33. M. Novák. Rozhodčí: Veselý - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 1162.

Třebíč - Přerov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 35. a 60. J. Zdráhal, 4. Kusko, 30. Havránek, 53. R. Zohorna - 22. Dostálek, 32. Sikora, 58. Kratochvíl. Rozhodčí: Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. Diváci: 1640.

Slavia Praha - České Budějovice 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Branky: 11 a 51. Kverka, 29. Tuominen, 57. Šafránek, 60. Dušek - 21. a 40. J. Straka, 32. Pajič. Rozhodčí: Hejduk, Kopeček - Polák, Rampír. Vyloučení: 5:5, navíc Mikulík (Slavia) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2351.

Havířov - Litoměřice 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 13. Štumpf, 43. Sztefek, 56. Pechanec, 58. Gřeš - 37. Kopta. Rozhodčí: Koziol - Adamec, Gančarčík. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 1530.

Most - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. a 36. Stříbrný, 45. Divíšek - 39. Gengel, 54. Brož, 57. Dalecký, rozhodující sam. nájezd Bernad. Rozhodčí: Jílek - Štětina, Klouček. Vyloučení: 3:2, navíc Kasík (Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 513.

Kladno - Benátky nad Jizerou 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Jánský, 22. Burger, 64. D. Tůma - 38. Ordoš, 55. Víšek. Rozhodčí: Battěk - Šmika, Krátký. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 2184.

Zápas Kadaň - Frýdek-Místek se hraje ve čtvrtek.