Lyžování ČR 2024

Slavia doma vyzrála na Kladno, Havířov se po skalpu Jihlavy vyhoupl do čela

Hokejisté Slavie vyhráli nad Kladnem slavnostní utkání věnované klubové legendě Pavlu Kolaříkovi. Po třech duelech bez bodu Pražané uspěli podruhé v řadě. Rytíři v 6. kole první ligy nastoupili opět bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra, který tým podporoval ze střídačky.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Slavia před zápasem vyvěsila Kolaříkovo číslo 72 ke stropu stadionu v Edenu vedle dalších osobností klubu Vladimíra Růžičky (87), Michala Supa (8), Josefa Beránka (19) a Josefa Vašíčka (63). Pětačtyřicetiletý Kolařík, jenž si zahrál i NHL v dresu Bostonu, po minulém ročníku ukončil kariéru. Ve Slavii strávil 20 sezon a získal s ní oba mistrovské tituly v letech 2003 a 2008.

Nad Kladnem slávisté vedli po dvou třetinách už 3:0 díky brankám Martina Ondráčka, Aleše Furcha a Lukáše Krejčíka. Naději hostům vykřesali Adam Kubík s Josefem Zajícem, ale v polovině třetí třetiny Pražany trefou v přesilové hře uklidnil opět Ondráček. Za Rytíře ještě snížil Švéd Linus Svedlund v 53. minutě. Slavia se posunula z předposledního na 13. místo, Kladno po druhé prohře v řadě kleslo z druhé pozice na pátou.

Slavia vyvěsila Kolaříkův dres a přehrála Kladno

Do čela soutěže se posunul Havířov, který vyhrál v Jihlavě 3:1. Díky trefám Radka Pořízka a Branislava Rehuše, jenž využil přesilovou hru, vedli hosté ve 12. minutě už 2:0. Vteřinu před koncem první části sice snížil rovněž v početní výhodě Vlastimil Dostálek, ale ve 46. minutě pečetil výhru Havířova Radek Veselý.

Druhý je nově Přerov po výhře nad poslední Kadaní 5:0. Už v úvodním dějství domácí vedli o čtyři góly zásluhou Jakuba Navrátila, Martina Novotného, Jaroslav Moučky a Roberta Černého. Po 73 vteřinách druhého dějství se trefil ještě Karel Plášek.

Dosud vedoucí Poruba ztratila doma duel s Litoměřicemi, přestože po dvou třetinách vedla 4:2, a je třetí. V Ostravar Aréně před 487 diváky zářili v dresu hostů především Jan Kloz a finský útočník Markus Korpikoski. Kloz dal dva góly a na dva přihrál, Korpikoski zaznamenal jednu trefu a tři přihrávky.

Nováček Poruba má po druhé prohře v řadě na kontě 12 bodů stejně jako Přerov i čtvrtý Motor České Budějovice, který doma zdolal Prostějov 4:3. Dvěma góly nezabránil porážce hostů ani exčeskobudějovický útočník Tomáš Nouza. Ústí nad Labem zvítězilo v Benátkách nad Jizerou 7:2, čtyřmi body za dvě trefy a stejný počet asistencí to zařídili Antonín Melka a Martin Tůma. Výhru Vsetína nad Třebíčí 4:3 zajistili dvougóloví střelci Luboš Rob a David Březina.

6. kolo první hokejové Chance ligy:

Motor České Budějovice - Prostějov 4:3 (3:1, 0:1, 1:1) Branky: 5. Doktor, 14. Z. Doležal, 17. Bradley, 42. M. Čermák - 13. a 40. Nouza, 47. Divíšek. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý - Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 5:6, navíc Prokeš (Prostějov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5504.

Přerov - Kadaň 5:0 (4:0, 1:0, 0:0) Branky: 3. Navrátil, 4. M. Novotný, 8. Moučka, 18. R. Černý, 22. Plášek. Rozhodčí: Kopeček, Obadal - Novák, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 1436.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 2:7 (2:2, 0:3, 0:2) Branky: 3. T. Hanousek, 6. M. Zachar - 14. a 29. Melka, 31. a 45. M. Tůma, 2. Vrdlovec, 27. Roubík, 45. T. Jandus. Rozhodčí: Barek, Skopal - O. Doležal, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 202.

Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 (1:0, 2:0, 1:3) Branky: 16. a 50. M. Ondráček, 32. A. Furch, 39. L. Krejčík - 45. Kubík, 47. Zajíc, 53. Svedlund. Rozhodčí: Přikryl, Grech - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Heldák, Šagát - Vildumetz všichni 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1772.

Poruba - Litoměřice 4:5 (1:0, 3:2, 0:3) Branky: 26. a 32. Baláž, 4. Hudeček, 37. Jankovský - 31. a 58. J. Kloz, 21. Korkiakoski, 44. M. Kadlec, 60. Pavlas. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Bubela, Poruba. Vyloučení: 5:4, navíc Dundáček (Poruba) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 487.

Vsetín - Třebíč 4:3 (2:0, 1:0, 1:3) Branky: 4. a 30. Rob, 7. a 44. Březina - 49. Vodný, 50. Tadeáš Král, 60. Nedvídek. Rozhodčí: Cabák, Dědek - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:5, navíc Kucharczyk (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2768.

Jihlava - Havířov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) Branky: 20. Dostálek - 8. Pořízek, 12. Rehuš, 46. R. Veselý. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 1972.