Šlágr mezi Duklou a Motorem patřil Jihočechům, Kladno vyhrálo pošesté v řadě

Čelo první ligy se po 32. kole zamotává. Vedoucí Jihlava zaváhala v prestižním souboji s Českými Budějovicemi a po porážce 0:2 vede tabulku už jen o tři body. Druhé je Kladno, které si připsalo šestý triumf v řadě, tentokrát proti Porubě 3:1. Motor ztrácí na Duklu ze čtvrtého místa šest bodů, třetí je Prostějov, který zvítězil v Benátkách.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Na Horáckém stadionu v Jihlavě se 4085 diváků dočkalo gólu až v 29. minutě, kdy třetí trefu v dresu Českých Budějovic zaznamenal dvaadvacetiletý útočník Václav Karabáček. Třetí triumf Motoru za sebou potvrdil v 47. minutě Jakub Babka.

Kladno poslal do vedení v 19. minutě útočník Daniel Kružík. V polovině duelu se Rytíři prosadili znovu, ale ostravský celek se o necelé čtyři minuty později přiblížil na dostřel, jenže větší drama Středočeši nepřipustili. Tečku za šestým triumfem Kladna v řadě udělal osmnáctiletý útočník Šimon Jelínek.

Výbornou formou se pyšní Prostějov, který v posledních jedenácti duelech prohrál jen dvakrát. Pod všechny tři góly Jestřábů proti Benátkám nad Jizerou se podepsal obránce Jan Zdráhal, který jednou skóroval a dvakrát asistoval u výhry 3:1.

Pátý Vsetín si poradil s předposlední Kadaní 5:2 především zásluhou útočníka Luboše Roba, který díky hattricku zaokrouhlil počet gólů v sezoně na 20 a osamostatnil se v čele tabulky střelců. Rozhodčí měli Na Lapači plné ruce práce, hned čtyřem hráčům udělili trest na pět minut a do konce utkání, z toho třikrát se provinili Valaši.

Jihlava podlehla Motoru a první ligu vede o tři body

Havířov uštědřil v derby domácímu Frýdku-Místku debakl 7:3. O plném bodovém zisku rozhodli hosté už po dvanácti minutách, během nichž odskočili do tříbrankového trháku. Rysi se v půlce zápasu dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale v poslední části se Havířov prosadil čtyřikrát, z toho třikrát v početní výhodě. Celkem hosté zužitkovali čtyři přesilovky.

O dva zásahy Frýdku-Místku se zasloužil útočník Rostislav Martynek, na straně Havířova zazářil hattrickem Jakub Kotala a čtyřmi nahrávkami jeho parťák z formace Tomáš Gřeš.

Litoměřice rozstřílely Ústí nad Labem 6:2, k čemuž jim pomohly čtyři využité přesilovky. Slovan vedl po jedenácti minutách o dvě branky, ale na konci úvodního dějství Stadion snížil a ve druhé třetině dokonal obrat. Ve třetí části doplatili hosté na nedisciplinovanost a třikrát inkasovali v oslabení. Tři body (1+2) zaznamenal domácí útočník Martin Kadlec.

Slavia doma podlehla Přerovu 2:3 a neuspěla potřetí za sebou. O osudu zápasu rozhodl přelom první a druhé třetiny, kdy Přerov dvěma brankami odskočil do vedení 3:1. Pražané v závěru prostřední části vstřelili kontaktní gól, ale v závěrečné dvacetiminutovce se srovnání nedočkali.

Výsledky 32. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Přerov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Brož, 40. F. Vlček - 8. Sikora, 20. Š. Kratochvil, 21. Tomi. Rozhodčí: Luczków, Grech - Kotlík, O. Doležal. Vyloučení: 6:7, navíc T. Sýkora (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1226.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Průžek - 36. L. Luňák, 39. J. Zdráhal, 60. Venkrbec. Rozhodčí: Šindel, Valenta - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:4, navíc Divíšek (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 201.

Kladno - Poruba 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. a 58. Jelínek, 19. Kružík - 34. J. Káňa. Rozhodčí: Čech, Vrba - Zedník, Otáhal. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2356.

Frýdek-Místek - Havířov 3:7 (1:3, 1:0, 1:4)
Branky: 18. a 47. Martynek, 30. Kaukič - 1., 41. a 44. Kotala, 8. F. Seman, 12. Cihlář, 45. Žukenov, 49. O. Procházka. Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:4. Diváci: 1590.

Jihlava - České Budějovice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. Karabáček, 47. Babka. Rozhodčí: Koziol, Obadal - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:8, navíc Beránek a Plášil (oba Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4085.

Litoměřice - Ústí nad Labem 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)
Branky: 52. a 53. J. Kloz, 20. M. Kadlec, 26. Marcel, 32. Eret, 43. Strejček - 5. J. Havel, 11. Jánský. Rozhodčí: Skopal, Jechoutek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:8. Využití: 4:0. Diváci: 1370.

Vsetín - Kadaň 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 15., 52. a 59. Rob, 11. Pitule, 29. Karafiát - 57. Maršoun, 57. Chlouba. Rozhodčí: Šutara, Fiala - Novák, Bubela. Vyloučení: 3:6, navíc Frolo, Holomek, Karafiát - Müller všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2670.