BBV po 25 letech

Šlágr dopadl lépe pro České Budějovice, Vsetín si zastřílel v Benátkách

Atraktivní duel prvního se třetím nabídlo 38. kolo první ligy. Vedoucí České Budějovice uspěly na ledě Kladna 2:1 díky přesilovkové trefě Čermáka v závěru utkání a Motor tak udržel tříbodový náskok před druhými Karlovými Vary. Západočeši porazili Prostějov hladce 4:0 a odskočili Kladnu na čtyři body. Vsetín si nadále hlídá poslední postupovou příčku do play-off po vysoké výhře 9:1 v Benátkách.

Utkání České Budějovice - Rytíři Kladno
zdroj: ckmotorsport.cz

Motor otevřel skóre v sedmé minutě po trefě Vlastimila Dostálka. Vyrovnání zařídil Patrik Machač v 18. minutě z přesilové hry. Nerozhodný stav vydržel až do 57. minuty, kdy vítězný gól Jihočechů zaznamenal Miloslav Čermák díky využité početní výhodě. České Budějovice zvítězily počtvrté za sebou.

Karlovy Vary rozhodly o výhře v prostřední dvacetiminutovce, v níž si vypracovaly náskok 3:0. Nejdříve se v 23. minutě trefil forvard Tomáš Rachůnek a v jejím závěru se během 89 vteřin prosadili útočníci Stanislav Balán a Jakub Flek. Skóre uzavřel Jaromír Kverka v 42. minutě. Energie dokázala bodovat v desátém zápase po sobě.

Budějovice porazily ve šlágru 1. ligy Kladno

Přerov se radoval ze čtvrté výhry v řadě. Jako první se proti Havířovu prosadil v 12. minutě centr Jan Berger. V druhé části domácí vstřelili tři branky v rozmezí 183 vteřin a odskočili na 4:1. Hosté pak už jen marně ztrátu stahovali.

Litoměřice zdolaly Slavii 2:0 a vybojovaly třetí výhru v řadě, naopak Pražané už třikrát nebodovali. Zápas rozhodla první třetina, v níž domácí vstřelili oba góly. Třebíč díky triumfu 2:0 nad Frýdkem-Místkem zvítězila před vlastními fanoušky podvanácté v řadě. Vítězný gól zařídil v osmé minutě bek Karel Nedbal a tři body pro Horáckou Slavii pojistil v 53. minutě devatenáctiletý útočník Tomáš Havránek.

Vsetín se podruhé ve dvou dnech představil v Benátkách nad Jizerou, kde v úterý v dohrávce 12. kola zvítězil 4:2. Tentokrát Valaši přehráli předposlední tým soutěže jednoznačně 9:1. Každou branku dal jiný střelec. Vsetín uspěl v šestém z uplynulých sedmi duelů, naopak Benátky prohrály 23 z posledních 25 zápasů.

Forvard Anatolij Protasenja otevřel skóre už po 39 vteřinách hry. O 121 sekund později zařídil dvoubrankový náskok obránce Tomáš Frolo. V druhé třetině přidali šestinásobní extraligoví mistři další tři trefy. Středočeši v 46. minutě snížili na 1:6, ale Vsetín následně odpověděl třemi trefami.

Poslední Kadaň uspěla v derby 3:1 na ledě Ústí nad Labem. Hosté se v deváté minutě zásluhou útočníka Toma Poláka ujali vedení a rozhodující trefu zaznamenal v 45. minutě František Wagner. Slovanu se povedlo jen snížit. Tři body pro Kadaň a pátou ústeckou prohru v řadě pečetil do prázdné branky Jaroslav Kůs.

Výsledky 38. kola první hokejové WSM ligy:

Třebíč - Frýdek-Místek 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky: 8. Nedbal, 53. T. Havránek. Rozhodčí: Skopal, Dědek - Reich, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1147.

Karlovy Vary - Prostějov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) Branky: 23. T. Rachůnek, 39. Balán, 40. Flek, 42. Kverka. Rozhodčí: Vrba, Kopeček - Malý, Šimán. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2122.

Benátky nad Jizerou - Vsetín 1:9 (0:2, 0:3, 1:4) Branky: 46. Psota - 1. Protasenja, 3. Frolo, 27. Podešva, 29. Kopta, 37. Karafiát, 41. Březina, 48. Vávra, 52. Dundáček, 53. Illéš. Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda - Coubal, Krátký. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:1. Diváci: 297.

Přerov - Havířov 6:3 (1:0, 3:1, 2:2) Branky: 11. a 45. Berger, 32. a 44. T. Sýkora, 34. Šlahař, 35. Plášek - 40. a 52. Tomi, 52. L. Bednář. Rozhodčí: Obadal, Přikryl - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 1953.

Ústí nad Labem - Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Branky: 54. Vrdlovec - 9. Polák, 45. Wágner, 60. Kůs. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Kokrment, Rubáš. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 620.

Kladno - Motor České Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) Branky: 18. Machač - 7. Dostálek, 57. Čermák. Rozhodčí: Kašík, Veselý - Štofa, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3058.

Litoměřice - Slavia Praha 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 7. Bílek, 18. L. Doudera. Rozhodčí: Čech, Jechoutek - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1130.