První tři týmy základní části první ligy jsou krok od vyřazení

Play-off je úplně nová soutěž. To teď se vší vahou poznávají v první hokejové lize vítěz základní části Litoměřice, druhý Vsetín i třetí Třebíč. Všechny tyto tři kluby prohrávají ve čtvrtfinálové sérii na tři vítězné zápasy 1:2 a jsou jednu porážku od vyřazení. Litoměřice podlehly v Prostějově 5:6, Vsetín prohrál v Praze se Slavií 3:5 a Třebíč ztratila zápas v Sokolově po porážce 3:4 v prodloužení. Čtvrtá Jihlava získala postupový mečbol díky výhře v Přerově 3:1. Čtvrté duely se hrají v úterý na stejných místech.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: Twitter HC Slavia Praha autor: Karel Švec

V Prostějově padlo v první třetině šest branek. V čase 3:44 se radovali z úvodní branky domácí, když skóroval Šimon Jelínek. Za Litoměřice mezi 9. a 12. minutou otočili stav Marek Berka s Josefem Jíchou, ale v 18. minutě vyrovnal v přesilové hře Jan Rudovský, za dalších 62 sekund získal Jestřábům vedení Jan Štefka a po 17 vteřinách zvýšil Jan Kloz.

V druhém dějství nejdříve snížil Tomáš Křehlík a ve 28. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení svým druhým gólem v utkání Jícha. V čase 31:45 se v přesilovce prosadil také podruhé v zápase Kloz a vrátil Jestřábům vedení. V úvodu třetí části srovnal Lukáš Válek na 5:5, ale v 57. minutě rozhodl Martin Novák.

Vsetín sice v Edenu ve 4. minutě otevřel skóre díky brance Romana Půčka, ale v čase 15:02 vyrovnal Tomáš Knotek a ve 27. minutě během 47 sekund Slavia otočila stav na 3:1. Nejdříve využil výhodu pěti proti třem Filip Vlček a v pokračující klasické přesilovce při trestu Jiřího Říhy na pět minut a do konce utkání skóroval i Jan Kern. V 37. minutě využil další početní výhodu Petr Kafka a za 58 sekund při hře čtyř proti čtyřem Daniel Kružík upravil stav už na 5:1. Valaši v poslední dvacetiminutovce zmírnili porážku díky gólům Ondřeje Smetany a Luboše Roba.

V Sokolově po bezbrankové úvodní třetině skóroval jako první v čase 22:25 Vojtěch Střondala, který využil přesilovou hru. V 31. minutě zvýšil Martin Šťovíček, ale hned za 25 sekund se za domácí prosadil Tomáš Vracovský a šest sekund před druhu přestávkou smazal ztrátu Ondřej Jurčík. V 52. minutě otočil stav Vojtěch Tomi, ale v čase 54:07 vynutil prodloužení Ladislav Bittner. V 72. minutě rozjásal domácí Stanislav Vrhel.

Přerovu se proti Jihlavě podařil vstup do utkání a po 117 sekundách zajistil Zubrům vedení Filip Dvořák. Dukla odpověděla ve 34. minutě, kdy se trefil ve vlastním oslabení Filip Dundáček. Na začátku třetí třetiny poslal tým z Vysočiny do náskoku Filip Seman a devět sekund před koncem pečetil výsledek Tomáš Čachotský.

Ústí je krok od pádu do druhé ligy

Ústí nad Labem dělí jediná porážka od pádu do druhé ligy, kde naposledy Slovan působil v sezoně 1999/2000. Od té doby hrál v druhé nejvyšší soutěži a v ročníku 2007/2008 dokonce i extralize. V sérii play-down na čtyři vítězství po porážce v Šumperku 0:2 prohrává 1:3 na zápasy. Draky dostal do vedení ve 49. minutě kapitán Denis Kindl a necelých pět minut před koncem pojistil výsledek Petr Kratochvíl. Gólman Vojtěch Mokry udržel díky 27 zákrokům čisté konto. Vítěze série čeká baráž o udržení s vítězem druhé ligy.

Výsledky první hokejové ligy

Prostějov - Litoměřice 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

Branky: 19. a 32. J. Kloz, 4. Š. Jelínek, 18. Rudovský, 19. Štefka, 57. Martin Novák - 12. a 28. Jícha, 9. Berka, 25. Křehlík, 43. Válek. Rozhodčí: Ondráček, Tvrdoň - Hanzlík, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1820. Stav série: 2:1.

Slavia Praha - Vsetín 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Branky: 16. T. Knotek, 27. F. Vlček, 27. Kern, 37. P. Kafka, 38. Kružík - 4. R. Půček, 50. Smetana, 58. Rob. Rozhodčí: Kostourek, Pilný - Jindra, Štofa. Vyloučení: 11:8, navíc Všetečka 5 min - J. Říha 5 min. a do konce utkání, Hořanský 5 min. Využití: 3:0. Diváci: 1566. Stav série: 2:1.

Přerov - Jihlava 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 2. F. Dvořák - 34. Dundáček, 43. F. Seman, 60. Čachotský. Rozhodčí: Cabák, Květoň - Kráľ, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1942. Stav série: 1:2.

Sokolov - Třebíč 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 31. Vracovský, 40. Jurčík, 52. Tomi, 72. Vrhel - 23. Střondala, 31. Šťovíček, 55. L. Bittner. Rozhodčí: Petružálek, Micka - Kokrment, Belko. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 910. Stav série: 2:1.

Play-down o udržení - 4. zápas:

Šumperk - Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 49. D. Kindl, 56. Kratochvíl. Rozhodčí: Čech, Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:8, navíc Pěnčík - Milfait oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1117. Stav série: 3:1.