Golfista roku

První ligu vede Jihlava, Jágr opět nebodoval, ale Kladno vyhrálo

Jihlava se dostala do čela první ligy díky vítězství v Sokolově 6:2, druhá Poruba vyhrála v Šumperku 3:1. Kladenští Rytíři se po výhře 3:2 nad Litoměřicemi posunuli z pátého na čtvrté místo o skóre před Přerov a mají stejně bodů jako třetí Vrchlabí.

Jaromír Jágr před týdnem odstoupil před třetí třetinou domácího utkání proti Vsetínu (5:3) a chyběl v sobotním duelu v Havířově (0:1). Oproti minulému vystoupení, kdy strávil na ledě 6:10 minuty, tentokrát odehrál 12 minut a 21 sekund. Popáté za sebou nebodoval a ze šesti utkání v sezoně má jednu asistenci.

Rytíři od sedmé minuty doháněli ztrátu po brance Tomáše Urbana, kterého do Litoměřic zapůjčilo právě Kladno. V polovině úvodní části vyrovnal Rostislav Marosz a ve 28. minutě otočil stav v oslabení Tomáš Pitule.

Ve 49. minutě vyrovnal Tomáš Svoboda, ale v čase 58:36 vystřelil Kladnu výhru Antonín Melka. Asistoval mu obránce Jakub Suchánek, který si v barvách Rytířů odbyl premiéru po příchodu z extraligových Českých Budějovic. Kladno doma vyhrálo poosmé za sebou. Litoměřice vyšly naprázdno po šesti utkáních, v kterých pětkrát vyhrály.

Jihlava bodovala popáté v řadě a počtvrté při této šňůře vyhrála. Domácí Sokolov sice už po 59 vteřinách dostal v oslabení do vedení Marek Švec, ale za půl minuty vyrovnal v pokračující přesilovce Tomáš Čachotský. Stav otočil v další početní výhodě Jiří Fronk, který v zápase skóroval dvakrát. Sokolov po sérii pěti vítězství prohrál podruhé za sebou.

Daří se Porubě i Vrchlabí

Poruba bodovala poosmé za sebou, z toho posedmé vyhrála. Na ledě nováčka Šumperku vedla už v 15. minutě 3:0 díky brankám Jurije Žolobova, Markuse Korkiakoskiho a Šimona Szathmáry. Za domácí ve 46. snížil Josef Balaž, ale čtvrtou porážku v řadě Draci neodvrátili.

Třetí výhru za sebou si připsalo Vrchlabí, které zdolalo Slavii 2:1 v prodloužení. Nováček tak prohrál jediný z posledních osmi zápasů. Domácí dostal do vedení ve 36. minutě obránce Tomáš Linhart. Nastavení si vynutil 28 sekund před koncem třetí třetiny při power-play Filip Kuťák. Vteřinu před koncem prodloužení rozhodl z úniku Martin Heřman.

Pražané v druhém utkání pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta, kteří nahradili Martina Štrbu a Jiřího Doležala, poprvé prohráli. K tříbodovému zisku po vítězství nad Šumperkem 9:5 přidali alespoň bod. Poprvé za Slavii nastoupil sparťanský útočník Tomáš Pšenička, který dosud v sezoně působil v první lize v Ústí nad Labem, a připsal si asistenci.

Přerov doma umí

Přerov zdolal Havířov 3:2 po samostatných nájezdech a doma zvítězil poosmé za sebou. Havířov nenavázal na sobotní výhru nad Kladnem a připsal si pátou porážku z posledních šesti utkání. Zubři přitom v 10. minutě prohrávali po brankách Jana Rudovského a Jakuba Doktora už 0:2, ale na začátku druhé části zahájil obrat Jiří Goiš a v 56. minutě v přesilové hře pěti proti třem vyrovnal Darek Hejcman. V nájezdech se prosadil jen Roman Pšurný.

Frýdek-Místek ani pošesté za sebou venku nebodoval a prohrál v Ústí nad Labem 2:4. Slovan zabral po dvou prohrách, shodně třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohli Martin Tůma a Bělorus Anatolij Protasenja.

Po dvou porážkách se radoval Vsetín, který zvítězil nad nováčkem Kolínem 2:1 a zaznamenal teprve třetí vítězství z uplynulých deseti duelů. Sérii tří proher zastavily Benátky nad Jizerou, které zdolaly Prostějov 3:2. Poslední Kadaň podlehla doma Třebíči 1:3 a posedmé za sebou nebodovala, Horácká Slavia slavila čtvrtou výhru v řadě.

Výsledky první hokejové ligy

Dohrávka 5. kola:

Vsetín - Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 7. Š. Jenáček, 32. Hryciow - 16. Jan Veselý. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

22. kolo:

Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 24. M. Tůma, 32. Protasenja, 32. G. Szturc, 59. Matějček - 33. O. Šedivý, 55. Mikulík. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Bez diváků.

Vrchlabí - Slavia Praha 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 36. Linhart, 65. M. Heřman - 60. Kuťák. Rozhodčí: Barek, Jan Doležal - Bohuněk, O. Polák. Vyloučení: 7:5, navíc Jirků (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

Kadaň - Třebíč 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 18. Jakub Veselý - 23. Š. Kratochvil, 42. Psota, 51. Krliš. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Belko, Sedláček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Bez diváků.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 13. Vomáčka, 19. J. Šedivý, 22. Štibingr - 7. Motloch, 35. T. Kaut. Rozhodčí: Grech, Petružálek - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4, navíc Chlán (Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

Šumperk - Poruba 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky: 46. J. Baláž - 7. Žolobov, 12. Korkiakoski, 15. Szathmáry. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Kladno - Litoměřice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 11. Marosz, 28. Pitule, 59. Melka - 7. T. Urban, 49. T. Svoboda. Rozhodčí: Souček, Micka - Jindra, Bělohlav. Vyloučení: 3:2, navíc Hlava (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sokolov - Jihlava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Branky: 1. Švec, 19. M. Kadlec - 10. a 60. Fronk, 2. Čachotský, 32. Jiránek, 38. Strejček, 52. Pekr. Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:6, navíc J. Pohl (Sokolov) 10 min. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Bez diváků.