Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Příchod Plekance? Je to jako dar z nebes, uvedl šťastný Jágr. Dorazí i Wisniewski?

Ohromnou radostí zářil Jaromír Jágr na tiskové konferenci při představení nové posily pro prvoligové Kladno. Tomáš Plekanec nakonec bude nastupovat za Rytíře, a může tak dojít na obnovu spolupráce s legendárním hráčem s číslem 68. Jestli a kdy k tomu dojde, ale Jágr nedokázal specifikovat. Naposledy si spolu zahráli v dresu Kladna během výluky NHL v sezoně 2012–13.

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Mám z toho obrovskou radost a jsem hrdý, že Tomáš bude nastupovat za Kladno. Všichni si tu přejeme postoupit a Tomáš je pro nás klíčovou postavou. Lepší pomoc v současných podmínkách neseženeme. Je to něco jako dar z nebes," řekl Jágr na tiskové konferenci.

Zdůraznil však, že by respektoval jakékoli rozhodnutí šestatřicetiletého útočníka. "Samozřejmě jsem ale doufal, že to dopadne, jak to dopadne. I proto jsme Petru Vampolovi nedali na začátku sezony číslo 14, které chtěl," připomněl s úsměvem Jágr. "Věřili jsme, že tahle situace může nastat," dodal.

Obě strany si odsouhlasily zároveň možnost Plekancova střídavého startu v brněnské Kometě. "Koukali jsme se na rozlosování Komety a naše, věříme, že se dají najít termíny, které by mohly vyhovovat oběma týmům. Věřím, že Tomáš před 15. únorem, kdy bude nastálo na Kladně, stihne sehrát deset patnáct zápasů," nastínil Jágr.

"Uvidíme, jak se sezona bude vyvíjet. Doufám, že ta situace nenastane, ale kdybychom vypadli brzo a nehráli baráž, je Tomáš samozřejmě volný a může jít zpátky do Komety Brno," řekl Jágr.

Je nám líto, video expirovalo.
Plekanec bude hrát za Kladno, ale také v Brně

Datum návratu Jágra zpět do zápasů? Jednoho dne se vrátím, řekl

Na otázku svého návratu na led nedokázal přesně odpovědět. "Asi nejpřesnější odpověď je, že jednoho dne se vrátím. Ale nechci nic slibovat. Může to být zítra, může to být za týden. Já už plánoval návrat před třemi týdny, ale nevyšlo to," připomněl. "Věřil jsem, že nastoupím minulý zápas v Havířově, zase to nevyšlo," připustil Jágr, že už chtěl být ve hře.

Šestačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL neodehrál soutěžní zápas od play-off první ligy minulé sezony. To už ale naskakoval kvůli zraněnému kolenu z pátého vystoupení v dresu Rytířů po lednovém návratu z NHL na led pouze na pár vteřin, aby si připsal potřebný počet startů pro účast v baráži o extraligu. Další komplikace přišla, když se zranil 23. srpna v domácím přípravném duelu s Litoměřicemi.

"Stále doufám, že to bude co nejrychleji, ale přesné datum nebudu říkat. Věřím však, že je to už jen otázka dnů, pokud se nic zásadního nestane," konstatoval Jágr, který věří, že v takovém případě se zároveň povede navázat na spolupráci s Plekancem během poslední výluky NHL.

"Věřím, že jestli budeme hrát spolu – i když je to dlouhých šest sedm let –, že na to navážeme a pořád by to mohlo fungovat. I proto si myslím, že je důležité, aby se šel rozehrát do Brna, protože nevím, zda by zátěž těch mých 115 kilo vydržel," prohlásil Jágr s úsměvem.

Ideální variantě představit se rovnou v sobotu při Plekancově premiéře proti Litoměřicím ale příliš nevěří. "Jedna věc je přání a druhá, zda bych to zvládl. Pochybuju, že s tím zraněním, co teď mám, se dám tak rychle dohromady. Ale člověk nikdy neví, jde o trochu natažený sval, doufám, že to bude rychle v pořádku, ale nic neslibuju," zdůraznil Jágr.

Za zdravotní problémy může zranění kolene

Dobře ví, že fanoušci budou v souvislosti s jeho jménem plni velkých očekávání, bez ohledu na dlouhou herní odmlku. "Jsem bojovník a vždy jsem jím byl. Takže po jednom dvou nebo třech nezdarech, kdy to nejde přesně tak, jak si člověk představuje, to nevzdám. Budu bojovat až do konce," ujistil.

Domnívá se, že všechny potíže se nabalují na problém, který měl s kolenem. "Je to pro mě něco nového a kvůli tomu, co se mi stalo, když jsem si natrhl hamstring, mám pocit, že svaly jsou o něco zkrácené, takže každý rychlý pohyb v mém věku hrozí tím, že si něco natáhnu," podotkl Jágr.

Proto musí být důkladnější v přípravě na tréninky, než byl dosud. "Člověk se pořád učí. A i já se učím. Musím změnit přístup k tréninkům, ale také k zápasům, regeneraci a protahování. Já na tyhle věci nebyl nikdy zvyklý, ale nic jiného mi nezbývá než se přizpůsobit, protože jinak nevěřím, že to půjde," připustil Jágr.

James Wisniewski na zimní olympiádě v Pchjongčchangu
zdroj: ČTK/AP autor: Jae C. Hong

Ve hře je i příchod obránce Wisniewského

Jágr také potvrdil, že Rytíři jsou stále v kontaktu s americkým bekem Jamesem Wisniewským, jehož jméno vyslovil v souvislosti s možnými posilami před startem sezony. Legendární útočník však neočekává, že by čtyřiatřicetiletý hráč, na jehož kontě je včetně play-off 576 startů v NHL, oblékl dres Středočechů v nadcházejících týdnech.

"Shodou okolností se pět minut před tiskovkou ozval jeho agent a sám hráč. Vše bude záležet na tom, jestli se udržoval v kondici a bruslil, zda vůbec bude mít zájem hrát," uvedl Jágr u příležitosti potvrzení návratu Tomáše Plekance. "Určitě by to byl ale platný hráč, pokud trénoval a udržoval se," ujistil Jágr.

Kdy by ale případně na Wisniewského start v první lize mohlo skutečně dojít, se mu těžko odhadovalo. "Asi to nebude před Vánoci, určitě bude chtít při dvou malých dětech zůstat s rodinou," řekl Jágr.

Ačkoli by bývalého hráče Chicaga, Anaheimu, New Yorku Islanders, Montrealu, Columbusu a Caroliny rád v klubu přivítal, nechce přivádět další hráče za každou cenu. "My jsme ještě nebyli ani jeden zápas kompletní. Těžko se nám tak posuzuje, jak na tom opravdu jsme. Ale kdybych cítil, že ten tým má jen malou šanci dostat se do baráže, uděláme vše, abychom kvalitně posílili," řekl Jágr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy