Sportovní zprávy

Poruba vyhrála v Třebíči a bez ztráty bodu vede první ligu, Slavia obrala Jihlavu

Už se vyhřívají na čele pouze sami. Hokejisté Poruby zvítězili i ve čtvrtém utkání nové sezony první ligy, tentokrát 4:2 v Třebíči, a osamostatnili se na prvním místě tabulky o bod před Přerovem, který zvítězil v Ústí nad Labem 7:1. První ztrátu utrpěl dosud vedoucí Motor České Budějovice, jenž podlehl v Benátkách nad Jizerou 4:5 po samostatných nájezdech. Slavia Praha doma porazila další z adeptů na přední příčky Jihlavu 2:1.

Útočník hokejové Slavie Tomáš Šmerha
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Poruba vedla v Třebíčí po první třetině díky gólům Vladimíra Svačiny a Jana Hudečka 2:0. V druhém dějství sice snížil v přesilové hře Martin Šťovíček, ale ve 43. minutě hosté během 32 sekund unikli už do tříbrankového náskoku. Nejdříve využil početní výhodu Jiří Zdeněk a vzápětí se prosadil Tomáš Jáchym. Za domácí už jen zkorigoval stav Matěj Psota.

Přerov v Ústí nad Labem po první třetině prohrával, přesilovou hru pěti proti třem proměnil 57 vteřin před první pauzou Jiří Severa. Jenže druhou část ovládl Zubr šestigólovou kanonádou. Čtyřmi body za hattrick a asistenci zazářil v dresu hostů Roman Pšurný.

České Budějovice sice v Benátkách nad Jizerou v úvodní třetině dvakrát vedly, ale po obratu domácích v 38. minutě zvýšil Radek Duda už na 4:2. V úvodu třetí třetiny snížil v oslabení Jakub Suchánek a v 53. minutě nejlepší střelec soutěže Jan Veselý svou osmou brankou vynutil prodloužení. V nájezdech rozhodl Daniel Špaček.

I ve čtvrtém utkání v sezoně bodoval Havířov, který vyhrál v Litoměřicích 5:1. Po dvou gólech vstřelili Slovák Lukáš Žiak a Radek Veselý.

Naopak bodový zisk oslavil nováček Sokolov, který doma zdolal Frýdek-Místek 4:2 a poskočil na 13. místo. Třemi body za dva góly a přihrávku se pod to podepsal Martin Osmík.

Nulu na kontě odmazala také poslední Kadaň, která podlehla Chomutovu 3:4 po samostatných nájezdech. Za Piráty, kteří sestoupili z extraligy, skóroval dvakrát Filip Suchý a vítězný gól v rozstřelu si připsal Petr Stloukal.

Prostějov před nejvyšší návštěvou kola 1784 diváků zvítězil nad Vsetínem 3:1. Zařídil to dvěma góly během 68 sekund mezi 52. a 53. minutou Lukáš Žálčík.

Slavia vyhrála nad Jihlavou 2:1 a rozhodující náskok získala už v první třetině díky Aleši Furchovi a Tomáši Šmerhovi. Dukla snížila v 48. minutě, kdy se trefil Aleš Zeman.

4. kolo hokejové první ligy:

Litoměřice - Havířov 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)

Branky: 11. Kangas - 6. a 12. Žiak, 24. a 24. R. Veselý, 36. Maruna. Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 790.

Třebíč - Poruba 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 35. Šťovíček, 48. Psota - 4. Svačina, 18. Hudeček, 43. Zdeněk, 44. T. Jáchym. Rozhodčí: R. Čech, Dědek - O. Polák, Komínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 873.

Ústí nad Labem - Přerov 1:7 (1:0, 0:6, 0:1)

Branky: 20. Severa - 21., 24. a 52. R. Pšurný, 22. T. Sýkora, 24. Hejcman, 36. Dufek, 36. Číp. Rozhodčí: Petružálek, Hucl - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:4. Diváci: 651.

Benátky nad Jizerou - České Budějovice 5:4 po nájezdech (3:2, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 9. Rychlovský, 13. Půček, 18. A. Dlouhý, 38. R. Duda, rozhodující sam. nájezd M. Špaček - 12. a 53. J. Veselý, 6. Lytvynov, 43. Suchánek. Rozhodčí: Barek, Wagner - Hejl, Horažďovský. Vyloučení: 8:10, navíc Pavel (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 485.

Sokolov - Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 22. a 38. Osmík, 19. M. Zadražil, 48. Bečvář - 31. Martynek, 58. Motloch. Rozhodčí: Grech, Jechoutek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 851.

Prostějov - Vsetín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 52. a 53. Žálčík, 28. Nouza - 50. Dostálek. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Měkýš, Roupec. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Diváci: 1784.

Slavia Praha - Jihlava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky: 15. A. Furch, 19. Šmerha - 48. A. Zeman. Rozhodčí: Čáp, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:4, navíc Čachotský (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 818.

Kadaň - Chomutov 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 8. Miškář, 37. T. Koblížek, 55. Zabloudil - 4. a 8. F. Suchý, 57. Llewellyn, rozhodující sam. nájezd Stloukal. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 850.