Archiv D: Povídání o kopané

Poruba přehrála Jihlavu, Motor loupil v Chomutově

Porubu sice mírně přibrzdila v sobotu Slavia, v 9. kole první ligy se však doma vrátila na vítěznou vlnu. Nad Jihlavou vyhrála 2:1 a drží si v čele tabulky dvoubodový náskok před druhým budějovickým Motorem. Jihočeši zvítězili v dalším šlágru na ledě Chomutova 4:1. Utkání mezi Vsetínem a Slavií bylo odloženo na čtvrtek. Pražané cestou na zápas uvízli v koloně.

Utkání Poruba - Jihlava
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Poruba i pátý domácí duel v sezoně zvládla bez zaváhání. Bezbrankový stav prolomil v čase 24:23 Jiří Zdeněk a v 52. minutě pojistil výhru Marek Sikora. Brankáře Frederika Foltána obral o první čisté konto v sezoně 17 sekund před koncem Tomáš Čachotský.

Motor i ve čtvrtém zápase venku bodoval, z toho potřetí vyhrál. V úvodním dějství získal dvoubrankový náskok díky Martinu Beránkovi a Zdeňku Doležalovi, který využil přesilovku. V druhém dějství se prosadil opět Beránek a v 47. minutě v početní výhodě čtyř proti třem zvýšil Radek Prokeš už na 4:0. Ve 48. minutě sebral v přesilové hře čisté konto Milanu Kloučkovi Jan Svoboda. Piráti vyšli naprázdno po pěti výhrách.

Na čtvrté místo se posunul díky šestému vítězství v sezoně Přerov, který zabral po třech porážkách a zvítězil 5:2. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu pomohl Tomáš Doležal.

I čtvrtý domácí duel v sezoně vyhrál Frýdek-Místek, přestože prohrával po dvou třetinách s Benátkami nad Jizerou 1:3, ale nakonec zvítězil 5:3. O výhře Třebíče v Prostějově 2:1 po samostatných nájezdech rozhodl Lukáš Forman.

Nováček Sokolov se dočkal druhé výhry v sezoně, když porazil 8:3 poslední Kadaň, která má stále jen bod. Čtyřmi body za dva góly a stejný počet přihrávek zazářil Jaromír Kverka.

Výsledky 9. kola první hokejové ligy

Chomutov - Motor České Budějovice 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 48. J. Svoboda - 7. a 34. Beránek, 14. Z. Doležal, 47. Prokeš. Rozhodčí: M. Petružálek, Grech - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:2. Diváci: 2169.

Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)

Branky: 24. Kaukič, 44. Mikulík, 44. D. Květoň, 46. Motloch, 58. Haman - 13. Rychlovský, 38. R. Duda, 40. A. Musil. Rozhodčí: Kopeček, Koziol - Zídek, O. Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 960.

Prostějov - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 24. Žálčík - 9. D. Michálek, rozhodující sam. nájezd L. Forman. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Lukš, Zedník. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 934.

Přerov - Litoměřice 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 26. R. Pšurný, 27. T. Doležal, 43. Navrátil, 44. M. Kratochvil, 49. Čáp - 17. Kukla, 36. Daniel Voženílek. Rozhodčí: Dědek, Pilný - Maštalíř, J. Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1715.

Sokolov - Kadaň 8:3 (4:1, 4:1, 0:1)

Branky: 6. a 30. Vracovský, 18. a 24. M. Zadražil, 22. a 40. Kverka, 19. Osmík, 19. Gorčík - 40. Michnáč, 16. Trefný, 42. Miškář. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Flegl, Belko. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 752.

Poruba - Jihlava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 25. Zdeněk, 52. Sikora - 60. Čachotský. Rozhodčí: Barek, Cabák - Bartek, Dohnal.Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 728.