Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Poruba na úvod první ligy udolala v prodloužení nováčka z Chomutova

Poruba, obhájce prvenství v základní části první ligy, vstoupila do nového ročníku domácí výhrou nad nováčkem z Chomutova 2:1 v prodloužení. Shodně 2:1 po samostatných nájezdech uspěly Třebíč proti Pardubicím B a Prostějov proti Kolínu. Jako jediný slavil venku Sokolov, který zvítězil v Litoměřicích 3:2.

Radost hokejistů Poruby
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Vítězství Poruby zařídil dvěma góly pětatřicetiletý útočník Ondřej Roman, který se do mateřského klubu vrátil po 20 letech a naposledy působil v extraligové Mladé Boleslavi.

V 35. minutě v přesilové hře při vyloučení Jakuba Březáka po přihrávce Jakuba Kotaly zblízka otevřel skóre.

V 46. minutě vyrovnal Tadeáš Svoboda, ale Roman v čase 63:37 opět po Kotalově nabídce rozhodl z přečíslení.

Chomutovští Piráti se vrátili do první ligy po čtyřech letech. V roce 2020 se do druhé nejvyšší soutěže tehdy zadlužený klub nepřihlásil. Následně strávil dvě sezony v krajské lize a další dvě ve druhé lize.

Výhru Sokolova v Litoměřicích zajistil také dvěma trefami útočník David Kofroň, který vypomáhá Baníku z extraligových Karlových Varů.

Domácí Stadion dostal v čase 11:56 do vedení v početní výhodě Jan Bernovský, ale za necelé tři minuty odpověděl také v přesilovce Tomáš Vracovský.

Po 88 sekundách druhé třetiny vrátil Litoměřicím náskok Petr Hauser, ale v 26. minutě Kofroň vyrovnal a v čase 52:12 i rozhodl.

Třebíč při rekonstrukci svého stadionu nastoupila v azylu v Moravských Budějovicích a mohla se radovat z vítězství.

Na vedoucí gól Radima Ferdy z 49. minuty sice odpověděl v čase 53:18 Lukáš Radil, ale v rozstřelu byl jediným úspěšným exekutorem Vítězslav Brož.

Prostějov s Kolínem prohrával od 14. minuty, kdy se prosadil Robin Všetečka, ale 79 sekund před koncem základní hrací doby vynutil nastavení Václav Karabáček.

V nájezdech za domácí skórovali Jakub Illéš, Jan Veselý i Karabáček, zatímco za Kozly jen Matěj Chalupa.

Duely Vsetína s Frýdkem-Místkem, Zlína s pražskou Slavií a Přerova s Jihlavou byly na žádost domácích klubů kvůli silným dešťům a hrozícím povodním v Česku odloženy.

Výsledky 1. kola první hokejové ligy:

Poruba - Chomutov 2:1 v prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 35. a 65. O. Roman – 46. Tadeáš Svoboda. Rozhodčí: Mejzlík, Zeliska – Polák, Augusta. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1230.

Litoměřice – Sokolov 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Bernovský, 22. Hauser – 26. a 53. Kofroň, 15. Vracovský. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora – Jindra, S. Hradil. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 899.

Prostějov – Kolín 2:1 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 59. Karabáček, rozhodující nájezd J. Veselý – 14. Všetečka. Rozhodčí: Bejček, Gebauer – Kotlík, Kráľ. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 916.

Třebíč – Pardubice B 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 49. Ferda, rozhodující nájezd V. Brož – 54. Rákos. Rozhodčí: Jaroš, Micka – Dědek, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 696.