Liga mistrů UEFA

Poruba na domácím ledě Jihlavě nedala šanci, Vsetín ukončil sérii porážek

Hokejisté Poruby ve 40. kole přivítali na domácím kluzišti Jihlavu, kterou přehráli jasným rozdílem 4:0. Nadále tak drží vedoucí pozici v tabulce před Třebíčí, Ostravané však mají zápas k dobru. Vsetín se na ledě Šumperku oklepal z tří porážek v řadě výhrou 5:2.

Poruba si připsala třetí výhru z posledních pěti zápasů. Skóre otevřela v polovině první třetiny, kdy obránce Adam Sedlák využil přesilovou hru pěti proti třem. V osmatřicáté minutě zvýšil Jakub Šlahař.

V závěrečné části ještě pečetili výsledek Roman Pšurný a Kanaďan Justin Lemcke, který v oslabení při power-play Dukly zamířil do prázdné branky. Brankář Ondřej Bláha udržel podruhé v sezoně čisté konto. Jihlava prohrála už pošesté v řadě.

Třebíč zabrala po dvou porážkách za sebou a vyhrála teprve podruhé z pěti zápasů. V Edenu prohrávala už po 48 sekundách po brance Tomáše Knotka. V 9. minutě vyrovnal Martin Dočekal a v čase 32:37 rozhodl Michal Vodný. Slavia neuspěla poprvé po sérii šesti vítězství.

Další prohru už ne

Vsetín se v polovině první třetiny dostal v Šumperku do vedení díky Pavlu Jenyšovi a na vyrovnání Jiřího Průžka odpověděl v 18. minutě v přesilové hře Luboš Rob. V čase 23:16 se prosadil podruhé v utkání Jenyš, Draci se ve 48. minutě opět dostali na kontakt díky Filipu Eliášovi, ale výhru favorita potvrdil dvěma brankami Pavel Klhůfek. Šumperk prohrál už poosmé za sebou.

Zlín, který se po loňském sestupu v extralize propadl až ke dnu první ligy, vyhrál v Kolíně 3:1 a díky třetí výhře za sebou se posunul na 10. místo. Berani otočili výsledek třemi góly ve třetí třetině, třemi body za dvě trefy a jednu přihrávku to zařídil Denis Kindl.

Frýdek-Místek zdolal doma Prostějov 3:2 a vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů. V přesilovkách v 17. a 30. minutě mu zařídili dvoubrankový náskok Daniel Kowalczyk a Michal Hotěk, na snížení v početní výhodě Romana Vlacha v závěru druhé třetiny zareagoval Jakub Doktor. Výsledek už jen zkorigoval v 53. minutě Matouš Venkrbec.

Litoměřice vyhrály v Přerově 2:1 díky dvěma gólům Přemysla Svobody. Nejdříve 33 sekund před koncem druhé třetiny využil přesilovku a odpověděl na branku Davida Březiny z úvodní části. V čase 44:25 i rozhodl.

Sokolov si spravil chuť po středečním debaklu v Přerově 4:12 a vyhrál v Chrudimi nad Pardubicemi B 4:2. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zazářil David Kofroň, který v Baníku působí na střídavý start z extraligových Karlových Varů.

Výsledky 40. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha - Třebíč 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. T. Knotek - 9. Dočekal, 33. Vodný. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 956.

Poruba - Jihlava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 11. A. Sedlák, 38. Šlahař, 53. R. Pšurný, 57. Lemcke. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Bezděk, Veselý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1208.

Frýdek-Místek - Prostějov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 17. Kowalczyk, 30. Hotěk, 39. Doktor - 35. R. Vlach, 53. Jansa. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Vašíček, Bohuněk. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 822.

Přerov - Litoměřice 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Březina - 40. a 45. P. Svoboda. Rozhodčí: Skopal, R. Svoboda - Blažek, Zídek. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. Diváci: 985.

Šumperk - Vsetín 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 15. Průžek, 48. Eliáš - 10. a 24. Jenyš, 55. a 60. Klhůfek, 18. Rob. Rozhodčí: Zavřel, Micka - Roischel, Maňák. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 1082.

Kolín - Zlín 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 35. D. Šedivý - 41. a 51. D. Kindl, 49. Gago. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Štofa, Polák. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 1221.

Pardubice B - Sokolov 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 15. a 28. T. Urban - 32. a 60. Kofroň, 27. Kverka, 40. Hauser. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Maštalíř, Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 506.