Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plekanec půjde v sobotu do akce, ale bojí se nerozehranosti. Spoluhráči mluví o splněném snu

Hvězdná pozice jde do akce. Tomáš Plekanec je po zranění zad připraven k prvnímu zápasu za Kladno po návratu z NHL. Premiéru v dresu Rytířů si šestatřicetiletý centr odbyde v sobotu proti Litoměřicím. Bývalý reprezentant má trochu obavy z vlastní rozehranosti, ale v klubu věří, že spoluhráčům výrazně pomůže. To Jaromír Jágr návrat na led nadále odkládá. 

Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Plekanec, který bude na střídavý start působit i v extraligové Kometě Brno, naposledy oblékl dres Rytířů v sezoně 2012/13 při výluce NHL.

"Na zápas se moc těším. Věřím, že přijde co nejvíc lidí a že pomůžu Rytířům vyhrát. Ale abych řekl pravdu, sedm týdnů jsem nehrál a vůbec nevím, co od toho čekat," řekl Plekanec po tréninku. Hrát bude oba víkendové domácí duely. Rytíře čeká ještě v neděli Frýdek-Místek.

"Máme radost, že za nás odehraje zbytek sezony. Když se vrátí takovýto hráč do druhé nejvyšší soutěže, tak je jasně vidět, že nám chce pomoct. Pro kluky je to povzbuzení," pochvaloval si trenér David Čermák. "Zatím začne s Adamem Kubíkem a Patrikem Machačem a hned od začátku na něho budeme hodně spoléhat. Bude hrát oslabení i přesilovky," doplnil Čermák.

Jak si povede Tomáš Plekanec v Kladně a v Brně? Poslechněte si nový Hokej fokus podcast:

Pro jeho spoluhráče z útoku bude zážitkem nastoupit vedle dlouholeté opory Montrealu i české reprezentace. "Je to neskutečné zahrát si s hráčem, jako je Tomáš. Dá se říct, že to je splněný sen. Hrozně se na to s Adamem těšíme a doufáme, že odehrajeme dobrý zápas," prohlásil Machač.

Na návrat majitele a druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL Jaromíra Jágra si budou muset kladenští fanoušci ještě počkat. "Asi nejpřesnější odpověď je, že jednoho dne se vrátím. Ale nechci nic slibovat. Může to být zítra, může to být za týden. Já už plánoval návrat před třemi týdny, ale nevyšlo to," řekl Jágr na pondělní tiskové konferenci.

"Věřil jsem, že nastoupím minulý zápas v Havířově, zase to nevyšlo. Stále doufám, že to bude co nejrychleji, ale přesné datum nebudu říkat. Věřím však, že je to už jen otázka dnů, pokud se nic zásadního nestane," konstatoval Jágr, který se zranil 23. srpna v přípravném duelu s Litoměřicemi.

Je nám líto, video expirovalo.
Plekanec bude hrát za Kladno, ale také v Brně
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy