Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Litva - Česko

Plekanec po návratu domů trénoval s Kladnem, o angažmá se ale teprve rozhodne

Kde bude hrát Tomáš Plekanec? To je jedno z hlavních témat domácího hokeje. Šestatřicetiletý útočník po návratu domů z Montrealu zatím stihl trénink s prvoligovým Kladnem. S Rytíři se bude připravovat i nadále, o novém angažmá ještě jasno nemá. 

Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Šestatřicetiletý centr věří, že do dvou týdnů bude fit po zranění zad. Během té doby bude probírat s majitelem Kladna Jaromírem Jágrem i případnými zájemci z extraligy možnosti a následně se rozhodne, kde bude působit.

"Já se zatím nepřikláním k ničemu. Ještě jsem o tom tolik nepřemýšlel. Je to ve stadiu, že se připravuju, nabírám kondičku a během té doby budu mluvit s Jardou (Jágrem) a s dalšími a rozhodnu se," řekl Plekanec po tréninku, na kterém nechyběl na ledě ani Jágr.

Nejvyšší soutěž jej ale láká. "Samozřejmě bych rád hrál extraligu. Mám něco málo v hlavě, ale moc jsem nad tím nepřemýšlel. Až se budu cítit dobře, tak si na ty konkrétní věci sednu s Jardou a dalšími. Budu se rozhodovat podle toho, jak budu cítit, že to pro mě bude nejlepší herně i se vším ostatním," řekl Plekanec.

Kde by mohl hrát Tomáš Plekanec? Téma se řešilo i v novém Hokej fokus podcastu:

Po příletu z Kanady hned navštívil fyzioterapeuta Pavla Koláře. "Jen mi potvrdil, co jsem měl. Jsem rád, že to není nic jiného, než co mi bylo řečeno poprvé. Je to zhruba otázka nějakých dvou týdnů, kdy bych mohl naskočit do ostrého tréninku a zápasu," řekl Plekanec.

S tréninkem začal už v Montrealu a na led šel i v úterý večer po příletu. S Jágrem si předtím i volali, ale o možném působení v Kladně se ještě nebavili. "Ani slovo. Jen jsem se ptal, jestli tady můžu trénovat, než se do toho dostanu," uvedl Plekanec, který po tréninku s Jágrem debatoval na střídačce.

Zatím se po pauze necítí ideálně. "Nic moc. Ještě se do toho dostávám. Jsem čtyři týdny zraněný. Už je to lepší a můžu jít do tréninku, ale ještě to není takové, abych mohl dělat víc než teď. Snažím se nabrat kondičku, kterou jsem ztratil," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Plekanec je v Česku a trénuje s Kladnem

Zápasy Kladna, které hraje doma s lídrem první ligy Motorem České Budějovice, bude zatím sledovat jen z tribuny. "Půjdu se asi podívat na nějaké zápasy a budu klukům určitě fandit, jak jsem jim vždycky fandil. Kladno je můj tým, kde jsem vyrostl, takže se těším, až kluky uvidím v akci. A třeba si tady i pár zápasů brzy zahraju," řekl Plekanec.

V minulém týdnu ukončil angažmá v Montrealu, za který v této sezoně odehrál jen tři zápasy. V dresu Canadiens strávil téměř celou dlouholetou kariéru v NHL, jen 17 utkání v minulém ročníku sehrál za Toronto.

Plekanec, který se rozvádí se zpěvačkou a herečkou Lucií Plekancovou Vondráčkovou, zůstane nějakou dobu odloučen od synů. Šestiletý Matyáš a tříletý Adam jsou nadále s bývalou partnerkou v Kanadě. Nechtěl rozebírat, jak se s nimi uvidí. "Jde o věc, o které moc mluvit nechci. Až bude čas, tak se k tomu vyjádřím," podotkl.

Hned po konci v Montrealu uzavřel svou kariéru v NHL, což chtěl udělat jako hráč Canadiens. "Už zůstávám tady. Skončil jsem tam a jak jsem vždy říkal, že se chci vrátit domů po kariéře, tak to platí, to jsem dodržel. Teď si jen vybrat tým, hrát tady a užít si konec kariéry," uvedl Plekanec.

Po odchodu do zámoří v roce 2002 působil Plekanec v Česku pouze v sezoně 2012/13 při výluce NHL. V dresu Kladna tehdy ještě v extralize nastupoval v útoku s Jágrem a Jiřím Tlustým. "Bylo by hezké si spolu s Jardou zahrát, ale já myslím, že on bude hrát ještě tak čtyři pět let, takže to spolu snad ještě zvládneme," uvedl Plekanec.

Ani po návratu do Česka se nechystá přehodnotit konec reprezentační kariéry, který ohlásil po květnovém mistrovství světa v Dánsku. "Na tom se opravdu nic nezměnilo," dodal vicemistr světa z roku 2006 a majitel dvou bronzů z let 2011 a 2012.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy