Pardubický B tým zvládl záchranářský souboj na Slavii, Zlín schytal debakl od Kolína

První liga nabízí kompletní 45. kolo a v důležitém záchranářském souboji se radovalo ze zisku tří bodů pardubické béčko, které přehrálo Slavii na jejím ledě 4:1. Východočeši tak odskočili Pražanům na rozdíl čtyř bodů. Kolín v dalším utkání deklasoval zlínské Berany 8:4, Středočeši vedli před polovinou duelu už 6:0.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: hc-slavia.cz autor: Karel Švec

V tabulce desáté Pardubice vykročily do souboje se Slavií lépe a úvodní třetinu vyhrály 2:0 po trefách Daniela Herčíka a Jana Zdráhala. Slávisté se sice dostali na kontakt díky přesilovkovému gólu Jaroslava Brože, ale v polovině utkání zvyšoval povedenou tečí Michal Pochobradský a v závěru uzavřel skóre Robin Kaplan. Východočeši dál drží poslední postupové místo do předkola play-off, naopak Pražané klesli na předposlední příčku.

Sestřih utkání Slavia – Pardubice B

Poruba třetí porážku z posledních čtyř zápasů nedopustila i přes skvělou polovinu zápasu domácích Litoměřic. V první třetině zařídili Stadionu dvoubrankové vedení Lukáš Plos s Pavlem Kordulem, ve druhé třetině se prosadili Michal Vitouch, Přemysl Svoboda a Petr Hauser.

Jenže za 42 sekund nastartoval Porubu gól Davida Klímka a vteřinu před koncem druhé části využil přesilovou hru Jiří Klimíček. Potom zužitkoval další početní výhodu Antonín Honejsek a mezi 50. a 52. minutou smazal ztrátu dvěma góly Marek Tvrdoň. V nájezdech dovršil obrat na 6:5 jediný úspěšný exekutor Frenks Razgals.

Vsetín vyhrál šestý z posledních osmi zápasů. Přerov naopak neuspěl po sedmi výhrách a z posledních 11 duelů prohrál teprve podruhé. Valaši rozhodli mezi 23. a 29. minutou, kdy získali náskok 3:0. Skóre otevřel v přesilové hře Jakub Teper, další početní výhodu vzápětí využil Miroslav Holec a v oslabení se prosadil Jan Kern. Ve 44. minutě sice snížil Tomáš Pospíšil, ale za 105 sekund v přesilovce odpověděl Vít Jonák a v čase 47:31 další brankou dovršil výsledek 5:1.

Prostějov vyhrál po triumfu nad Jihlavou 2:0 třetí z posledních čtyř duelů, Dukla počtvrté za sebou nebodovala. Jestřábi otevřeli skóre v čase 24:59 díky brance Jana Veselého a ve 45. minutě pojistil výhru David Ostřížek. Gólman Jaroslav Pavelka udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Zlín si připsal čtvrtou porážku z uplynulých pěti duelů. Kolín dosáhl na teprve druhou výhru z posledních osmi zápasů. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl Kryštof Ouřada, dvě branky a jednu přihrávku si připsal Petr Moravec a dvakrát skóroval také Jan Kloz. Za Berany, kteří zůstávají sedmí, se trefil dvakrát Martin Novák.

Šestý Sokolov po sérii tří porážek vyhrál v Třebíči 3:2 po samostatných nájezdech. Gólem a asistencí pomohl k úspěchu Baníku Vojtěch Tomeček a rozhodující branku v rozstřelu dal Tomáš Vracovský.

Poslední Znojmo nenavázalo na dvě výhry a po porážce ve Frýdku-Místku 3:4 ztrácí na chvostu už dva body. Domácí se díky třetímu vítězství za sebou posunuli z 13. na 11. pozici. Dvěma góly pomohl k výhře Michal Hotěk.

45. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha – Pardubice B 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 25. J. Brož – 8. Herčík, 20. J. Zdráhal, 31. Pochobradský, 48. Kaplan. Rozhodčí: Barek, Hucl – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1512.

Kolín – Zlín 8:4 (4:0, 3:2, 1:2)
Branky: 12. a 28. J. Kloz, 17. a 45. P. Moravec, 5. M. Chalupa, 12. Kolmann, 30. Vrhel, 32. Ouřada – 48. a 59. Martin Novák, 30. M. Lang, 40. P. Sedláček. Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:5, navíc M. Chalupa – Gago oba 5 min. Využití: 2:1. Diváci: 1195.

Prostějov – Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. J. Veselý, 45. Ostřížek. Rozhodčí: R. Svoboda, Cabák – Vašíček, Peluha. Vyloučení: 3:3, navíc P. Krejčí – Strejček oba 5 min. Bez využití. Diváci: 890.

Vsetín – Přerov 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 45. a 48. Jonák, 23. Teper, 25. Holec, 29. Kern – 44. T. Pospíšil. Rozhodčí: Kubičík, Grygera – Polák, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890.

Frýdek-Místek – Znojmo 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 16. a 40. Hotěk, 9. Ramik, 26. Šuhaj – 27. Jenyš, 37. Šťovíček, 50. J. Hruška. Rozhodčí: T. Veselý, Zubzanda – Kokrment, Tvrdý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1289.

Litoměřice – Poruba 5:6 po sam. nájezdech (2:0, 3:2, 0:3 – 0:0)
Branky: 3. Plos, 15. Kordule, 22. M. Vitouch, 28. P. Svoboda, 30. Hauser – 50. a 52. Tvrdoň, 31. Klímek, 40. Klimíček, 44. Honejsek, rozhodující sam. nájezd Razgals. Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Kotlík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1087.

Třebíč – Sokolov 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Branky: 25. Ferda, 60. Bittner – 27. V. Tomeček, 40. Bernovský, rozhodující sam. nájezd Vracovský. Rozhodčí: Valenta, Pilný – Rakušan, Augusta. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 963.