Olomouc vystřídala v čele první ligy Mladou Boleslav

Praha - První hokejová liga má poprvé od loňského října nového lídra. Do čela tabulky se dostali hokejisté Olomouce, kteří na svém ledě porazili i díky hattricku nejlepšího střelce Matěje Pekra poslední Písek 6:1 a po třetím vítězství za sebou se ujali vedení v soutěži. Na prvním místě vystřídali Mladou Boleslav, která zdolala Hradec Králové 4:3 až po samostatných nájezdech.

Svěřenci trenéra Františka Výborného předvedli v Hradci Králové parádní obrat, když dokázali smazat tříbrankové manko z úvodní třetiny. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Nouza a zajistil, že Středočeši zaostávají za Olomoucí jen o skóre.

Třetí Ústí nad Labem sehrálo v Berouně nečekaně vyrovnaný duel a o svém vítězství 2:1 rozhodlo až v prodloužení. Hned po 26 sekundách se trefil Kovář a zajistil Slovanu čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Zaváhala čtvrtá Třebíč, která podlehla v prodloužení Havlíčkovu Brodu 5:6.

Roli favorita naopak potvrdila Jihlava v duelu s Mostem. Domácí hokejisté vstřelili jubilejní 150. branku v sezoně už po pěti minutách hry, když přesilovou hru využil Maliník. Pak přidali ještě další čtyři a po výhře 5:1 si upevnili šesté místo. V důležité bitvě o postup do play-off selhali hokejisté Benátek nad Jizerou, kteří podlehli Šumperku 1:2 v prodloužení.

Výsledky

Benátky nad Jizerou - Šumperk 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1), Jihlava - Most 5:1 (2:0, 1:1, 2:0), Třebíč - Havlíčkův Brod 5:6 v prodl. (1:2, 1:1, 3:2 - 0:1), Beroun - Ústí nad Labem 1:2 v prodl., Hradec Králové - Mladá Boleslav 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0), Kadaň - Litoměřice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), Olomouc - Písek 6:1 (1:1, 2:0, 3:0).