Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou Valašské rally

Necháme na ledě život, burcuje před baráží jihlavský Říha

Jihlava - Dukla si zahraje po roce opět baráž o extraligu. Jihlava totiž v sedmém utkání přetlačila Kladno 1:0, sérii ovládla 4:3 na zápasy a bude znovu usilovat o návrat mezi elitu. Na extraligu přitom na Vysočině čekají už od roku 2005. Jihlava narazí v boji o postup na České Budějovice, Pardubice a Karlovy Vary.

Jiří Říha s Petrem Šidlíkem z Dukly Jihlava
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Dramatická série proti Kladnu podle obránce Jiřího Říhy ukázala, že Jihlava není bez šance uspět. "Když jsme hráli pět na pět, tak jsme byli rychlejší. Jim dělaly hru přesilovky. V dnešním posledním zápase jsme paradoxně ujeli v oslabení, dali branku a vedení nám vydrželo po celý zápas," řekl Říha, jenž byl se 44 body nejproduktivnějším bekem základní části první ligy.

V úspěch v rozhodujícím sedmém zápase Jihlavští věřili i přesto, že předešlé dva duely prohráli. "Máme skvělou partu. Navzájem jsme se podrželi, když nás Kladno dokázalo za stavu série 3:1 dvakrát porazit. Šli jsme do toho naplno, nechali jsme na ledě vše a vyplatilo se nám to," dodal Říha.

V baráži Jihlavu čeká konfrontace s Českými Budějovicemi, Karlovými Vary a Pardubicemi. "Musíme jít zase zápas od zápasu s tím, že každé utkání je nové. Na druhou stranu se už teď nemáme vůbec na co šetřit. Necháme na ledě život," uvedl čtyřiadvacetiletý bek.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 7. utkání Jihlava - Kladno
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy