Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Návrat se kvůli zranění nekoná. Havlát definitivně ukončil hokejovou kariéru

Toronto - Martin Havlát definitivně ukončil profesionální kariéru. Bývalý juniorský a seniorský mistr světa se pokoušel vrátit k ligovému hokeji v dresu Komety Brno, ale jeho snahu zhatilo další zranění, která ho provázela po celou kariéru, a bez odehraného zápasu chystaný návrat do extraligy vzdal. Konec kariéry oznámil prostřednictvím hráčské asociace NHLPA.

Martin Havlát v dresu brněnské Komety
zdroj: Twitter autor: @HCKometa

Pětatřicetiletý Havlát odehrál 790 zápasů v NHL, v níž od roku 2000 hájil barvy Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose, New Jersey a St. Louis. Právě v týmu Blues odehrál v listopadu 2015 své poslední utkání v kariéře. Působení v St. Louis po pouhých dvou zápasech vzdal kvůli přetrvávající bolesti třísel.

Poslední pokus o restart kariéry uskutečnil Havlát v Brně, kde hokejově vyrůstal. Od loňského prosince trénoval s Kometou, ale v týdnu před plánovaným startem v extralize koncem ledna se znovu ozvala bolest třísel. "Když se to stalo, věděl jsem, že si to konečně musím přiznat: s hokejem je konec," uvedl Havlát na webu NHLPA.

Velký talent českého hokeje Havlát se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy