VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Motor se zmátořil a uštědřil Slavii výprask, Vsetín nestačil na Kladno

Nečekaným lídrem první ligy je po neúplném třetím kole Poruba. Nováček soutěže vytěžil ze tří duelů osm bodů, tentokrát si statistiky vylepšil výhrou 3:2 v Havířově. Druhé je Kladno, které si v prestižním utkání poradilo stále bez Jaromíra Jágra v sestavě se Vsetínem 5:2. Po debaklu v Jihlavě se zvedl českobudějovický Motor, jenž přehrál Slavii 5:0. Naopak Dukla nenavázala na předchozí vítězství a v Prostějově padla 2:3.

Radující se hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Útočníkovi kladenských Rytířů Jakubu Strnadovi stačilo na první trefu 90 vteřin a ve 12. minutě zásluhou Tomáše Kauta přidali druhý gól. Valachům ze Vsetína, kteří se v předchozím kole proti Kadani prosadili jedenáctkrát, se povedlo snížit ve 34. minutě díky Jiřímu Karafiátovi.

Kladno ale nepřipustilo drama a ve třetím dějství si vypracovalo třígólový náskok. Hostujícímu mužstvu pod vedením olympijského vítěze z Nagana Jiřího Dopity se ještě podařilo snížit, definitivní tečku za utkáním však udělal trefou do prázdné branky Kaut.

Sestřih a ohlasy utkání Kladno – Vsetín

Motor vstřelil pět branek i v prvním domácím souboji Benátkám nad Jizerou. Svěřencům dvojnásobného mistra světa Václava Prospala se výborně povedl začátek, obránce Zdeněk Kutlák využil početní výhodu už po 39 vteřinách od úvodního buly. Po necelých sedmi minutách hry to bylo 3:0 a místo Lukáše Sochůrka se do branky Pražanů postavil Patrik Polívka. V 19. minutě ho překonal bývalý spoluhráč Lukáš Endál a konečný výsledek stanovil bek Karel Plášil ve třetí třetině.

Prostějov šel v první i druhé třetině do vedení, ale Dukla pokaždé odpověděla. Nerozhodný stav zlomil ve prospěch Jestřábů ve 49. minutě David Dvořáček. Jihlava nezvládla ani druhý venkovní duel v sezoně.

Třebíč zdolala Litoměřice 2:1 a navázala na úvodní výhru v Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech. Horácké Slavii se povedl bleskový vstup, Petr Kratochvíl se z branky radoval v 38. sekundě. Stejný počet vteřin potřebovaly Litoměřice na vyrovnávací gól od začátku druhé části. Domácí rozhodli zkraje závěrečné dvacetiminutovky gólem Lukáše Nedvídka v přesilové hře.

Nováček z Poruby navázal na výhry nad Kadaní (5:3) a Kladnem (2:1 po samostatných nájezdech) a díky triumfu v derby s Havířovem 3:2 se posunul do čela tabulky. Havířov naopak ztratil první body. O venkovním úspěchu rozhodl ostravský celek v prostřední části, v níž odskočil na rozdíl dvou tref. Domácí se vzmohli jen na kontaktní gól.

V divokou přestřelku se změnil souboj mezi Kadaní a Benátkami, které si nakonec připsaly bod navíc za vítězství 7:6 v prodloužení. Čtyřmi góly včetně vítězného zařídil triumf Daniel Špaček. Jeho spoluhráč, dvojnásobný extraligový šampion se Slavií Radek Duda, zaznamenal gól a přihrávku.

3. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Branky: 1. P. Kratochvíl, 41. Nedvídek - 21. M. Kadlec. Rozhodčí: Barek, Veselý - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:9, navíc Pavlas (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 923.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) Branky: 1. Kutlák, 6. Čermák, 7. Pavlin, 19. Endál, 42. Plášil. Rozhodčí: Kopeček, Valenta - Kotlík, Doležal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5824.

Havířov - Poruba 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Branky: 18. Rehuš, 49. L. Bednář - 14. D. Krenželok, 33. Ollender, 39. Illéš. Rozhodčí: Wagner, Koziol - M. Poruba, Pechánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1358.

Prostějov - Jihlava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 11. Prokeš, 28. Divíšek, 49. Dvořáček - 14. Harkabus, 38. Čachotský. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Novák, Zídek. Vyloučení: 2:7, navíc Dostálek (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1440.

Rytíři Kladno - Vsetín 5:2 (2:0, 0:1, 3:1) Branky: 12. a 60. T. Kaut, 2. J. Strnad, 43. Zikmund, 48. Zajíc - 34. Karafiát, 58. Jonák. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2046.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 6:7 v prodl. (0:1, 2:3, 4:2 - 0:1) Branky: 22. a 49. Helt, 45. a 58. Klíma, 33. Šulek, 41. Wágner - 17., 48., 60. a 65. D. Špaček, 22. Šír z trest. střílení, 24. Duda, 39. Chrtek. Rozhodčí: Grech, Doležal - Kokrment, Šimán. Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.