BBV po 25 letech

Motor i Slavia nadělily soupeřům osm gólů, Vary a Kladno prohrály

Dvě domácí gólové kanonády viděli diváci v Českých Budějovicích a v Praze v rámci 21. kola první ligy. Motor si s chutí zastřílel proti nováčkovi ze Vsetína a vyprovodil ho po výsledku 8:0, když se hattrickem zaskvěl Rob. Slavia zase přehrála Ústí nad Labem 8:1. Nedařilo se naopak Kladnu ani Karlovým Varům, oba celky prohrály na ledě soupeře těsným rozdílem.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Litoměřice dostal v utkání proti Karlovým Varům do vedení v 33. minutě devatenáctiletý útočník Matyáš Kantner. Energie srovnala v 49. minutě díky Tomáši Rachůnkovi, jenž se trefil posedmé v ročníku. Souboj směřoval do prodloužení, ale 23 sekund před koncem třetí části se nechal vyloučit karlovarský Daniel Krejčí. Toho využil útočník Jan Veselý a vteřinu před koncem rozhodl o triumfu Litoměřic. Extraligoví šampioni z roku 2009 utnuli třízápasovou šňůru výher.

Také v Přerově směřoval duel do nastaveného času. Proti byl ale Jiří Goiš, jenž se prosadil sekundu před koncem základní hrací doby. Přitom na začátku poslední části Přerov ještě prohrával 2:3. Přerov před vlastními fanoušky uspěl počtvrté v řadě a stejně jako Slavia má 35 bodů, vinou horšího skóre je ale pátý.

České Budějovice si před vyprodaným hledištěm bez potíží dokráčely pro tři body a spravily si náladu po prohře 1:3 ve Frýdku-Místku. Dvaadvacetiletý Luboš Rob mladší vsítil tři branky, k nimž přidal i asistenci. Vsetín vyšel podruhé za sebou gólově naprázdno, kvůli čemuž se propadl na předposlední místo.

Slavia v Edenu rozdrtila Ústí nad Labem 8:1. Na třech bodech Pražanů se dvěma brankami podíleli Zdeněk Kubica a Lukáš Endál, který nastupuje i ve třetí nejvyšší soutěži za rodný Havlíčkův Brod, v jehož dresu v posledním utkání hattrickem přispěl k výhře nad Táborem 7:4. Slavii patří čtvrté místo.

Duel Prostějova proti Frýdku-Místku dospěl do prodloužení, ve kterém po 57 vteřinách vstřelil vítězný gól David Dvořáček. Prostějovští Jestřábi se díky výhře 3:2 bodově dotáhli na Frýdek-Místek.

V Havířově viděli diváci jedinou branku. O plném bodovém zisku Třebíče rozhodl v 10. minutě osmým zásahem sezony devatenáctiletý útočník Luboš Horký. Benátky nad Jizerou porazily poslední Kadaň 4:2 a posunuly se před Vsetín na 12. místo. Trhači zůstávají na 14. příčce se ztrátou 12 bodů na Vsetín.

První hokejová liga - 21. kolo:

Prostějov - Frýdek-Místek 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0) Branky: 8. Nouza, 42. Rudovský, 61. Dvořáček - 35. J. Kalus, 38. Christov. Rozhodčí: Veselý, Zbořil - Lučan, Měkýš. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 1260.

Litoměřice - Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Branky: 33. Kantner, 60. J. Veselý - 49. Flek. Rozhodčí: Wagner, Sýkora - Bosák, Votrubec. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1444.

Přerov - Kladno 4:3 (1:2, 1:1, 2:0) Branky: 4. Šlahař, 39. Milan Procházka, 51. M. Kratochvíl, 60. Goiš - 7. Redlich, 19. Kružík, 31. Pekr. Rozhodčí: Barek, Dědek - Maštalíř, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 2348.

Motor České Budějovice - Vsetín 8:0 (2:0, 4:0, 2:0) Branky: 7., 35. a 37. Rob, 3. Vampola, 23. Dostálek, 31. Nedorost, 51. M. Čermák, 56. Pajič. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 6421.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) Branky: 1. Kůs, 51. Hejcman - 9. Psota, 40. J. Mikyska, 53. D. Špaček, 60. Kuťák. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 333.

Havířov - Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Branka: 10. Horký. Rozhodčí: Koziol, Fiala - Adamec, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1729.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 8:1 (3:0, 4:0, 1:1) Branky: 9. a 24. Endál, 12. a 22. Kubica, 4. M. Kadlec, 30. Šagát, 36. Barák, 53. Jankovský - 49. D. Merta. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 828.