HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Mladá Boleslav deklasovala Písek a upevnila vedení

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi deklasovali v 10. kole první ligy 6:1 Písek a osmou výhrou za sebou potvrdili své vedení v tabulce druhé nejvyšší soutěže. Ve šlágru o druhé místo porazilo Ústí nad Labem 5:3 Havlíčkův Brod.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČT24

Mladá Boleslav si dokráčela pro třetí výhru v řadě za tři body bez problémů, nerozhodil ji ani gól hostujícího Heřmana, který ve 33. minutě snížil na 1:3. Vzápětí totiž vrátil domácím třígólové vedení kapitán Výborný, který se na předchozích třech trefách svého týmu podílel asistencemi. Na 5:1 zvýšil ještě v průběhu druhé třetiny z trestného střílení Vrbata a v poslední minutě završil skóre Loskot.

Rebelům nepomohl na ústeckém ledě ani hattrick ostrostřelce Endála. Domácí Lvy přivedl ve 3. minutě po rychlém brejku do vedení Tůma, ale nekrytý Endál brzy srovnal a v polovině druhé třetiny přivedl svůj tým do vedení. Poté Severočeši dvakrát využili vyloučení hostujícího Štěpánka, když jinak výborného brankáře Dolejše překonali v početní převaze Ludvík a Čermák. V polovině třetího dějství Endál srovnal na 3:3, ale za necelé dvě minuty vrátil Ústí vedení dorážkou Tůma a při power play hostů se trefil do prázdné branky 14 sekund před koncem zápasu Daniel Boháč.

Hokejisté Třebíče
zdroj: ČT24

Třebíč přišla o neprůstřelnost, Jihlava deklasovala Litoměřice

Na Havlíčkův Brod se bodově dotáhla Třebíč. Horácká Slavia sice dnes proti Mostu přišla o sérii tří zápasů bez inkasované branky, když neprůstřelnost gólmana Čiliaka ukončil po 294 minutách Tauš, ale hosty ze severu Čech porazila 4:2.

Jihlava deklasovala 7:0 Litoměřice, jež v normální hrací době prohrály po osmi zápasech. Severočeši na Vysočině vůbec poprvé nevstřelili ani gól a zaznamenali zatím nejhorší výsledek v sezoně. Dvacetiletý jihlavský gólman Rittich si připsal první čisté konto nejen v ročníku, ale vůbec při startu za A tým.

Olomouc rozdrtila Beroun, Hradec poprvé udržel čisté konto

O sedm branek vyhrála i Olomouc, jež doma rozdrtila 8:1 Beroun. Už ve 3. minutě otevřel skóre Kucharczyk, do konce první části přidala Olomouc další dvě branky díky Švaňhalovi a Hežovi. Domácím také vyšel skvěle vstup do druhé třetiny, když se během úvodní minuty trefili Pekr a Diviš. Poté skóroval Bartoň a došlo na druhé střídaní brankářů. Kůdelu nahradil Benda, který na lavičce odpočíval od stavu 3:0. V brankáři očividně problém nebyl, do konce druhé třetiny navýšili Selingr s Kucharczykem na 8:0. Ve třetí třetině už Olomouc i přes velký počet vyložených šancí neskórovala, na druhé straně zajistil alespoň čestný úspěch pro hosty Hošťálek.

Donedávna tápající Hradec Králové od otevření velké haly vlastního stadionu vyhrál i druhý zápas. Benátkám nebyl po devíti minutách hry uznán gól kvůli kopnutí bruslí, na což Královští lvi odpověděli regulérní brankou. Nejtěsnější náskok drželi až do třetí části, kdy své vítězství pojistili. Výsledek 3:0 pro ně znamená první čisté konto sezony.

Výsledky 10. kola 1. ligy

Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 15. Budínský, 52. Macháň, 56. Šagát. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5, navíc Štich (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 783.

Kadaň - Šumperk 7:1 (1:0, 3:0, 3:1) Branky: 12. a 56. Gajovský, 26. Rutta, 37. Pavlas, 38. Hrabák, 45. Ton, 54. Hanták - 50. Vrdlovec. Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváci: 190.

Olomouc - Beroun 8:1 (3:0, 5:0, 0:1) Branky: 3. a 38. Kucharczyk, 13. Švaňhal, 18. Heža, 21. Pekr, 21. Diviš, 29. Bartoň, 37. Selingr - 55. Hošťálek. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 886.

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) Branky: 3. a 51. Tůma, 33. Ludvík, 36. Čermák, 60. Daniel Boháč - 4., 31. a 49. Endál. Rozhodčí: Mertl, Pešina - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 2 039

Mladá Boleslav - Písek 6:1 (2:0, 3:1, 1:0) Branky: 14. Demel, 18. Kafka, 22. Pabiška, 34. Výborný, 37. Vrbata, 60. Loskot - 33. M. Heřman. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Kolíšek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 690.

Jihlava - Litoměřice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) Branky: 8. Jeslínek, 15. Kolafa, 15. Zeman, 27. Krupka, 37. Malec, 45. Hodek, 53. Čachotský. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 177.

Třebíč - Most 4:2 (2:0, 1:1, 1:2) Branky: 10. Přibyl, 13. Čech, 29. Dolníček, 52. Ostřížek - 47. Tauš, 59. Slavíček. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Wesley. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 450.