Ostrava - Jihlava

Litoměřicím i Třebíči skončila sezona. Přerov se Vsetínem prodloužily série

Sokolov postoupil poprvé v historii do semifinále první ligy. Baník porazil ve čtvrtém duelu čtvrtfinále doma Třebíč 3:0 a vyhrál sérii 3:1 na zápasy. Postup slaví také Prostějov, který vyřadil vítěze základní části Litoměřice díky domácí výhře 6:5 v prodloužení. Druhý tým dlouhodobé soutěže Vsetín odvrátil vyřazení na ledě pražské Slavie díky výhře 3:2 v prodloužení. Čtvrteční rozhodující pátý zápas si vynutil také Přerov, který doma zdolal Jihlavu 3:2 v prodloužení.

Matěj Psota z Třebíče
zdroj: hstrebic.cz autor: Markéta Křížová

Sokolov získal mečbol v pondělí díky výhře 4:3 v prodloužení a hned v čase 2:22 se ujal vedení díky brance Jakuba Konečného. Za 97 sekund zvýšil Vítězslav Bílek. V 58. minutě při power-play trefil nejdříve tyč Tomáš Jandus, ale Marek Sloboda už poslal puk do prázdné branky. Brankář Oldřich Cichoň pomohl k postupu čistý kontem.

Prostějov v pondělí zvítězil 6:5 a i tento souboj byl na branky stejně bohatý. Domácí Jestřábi měli skvělý vstup do utkání a ve 14. minutě vedli už 3:0. V čase 3:59 otevřel skóre Petr Mrázek, potom se prosadili v přesilových hrách Martin Novák a Jan Kloz. V 18. minutě snížil Lukáš Válek a v úvodu druhé části během tří minut a 54 sekund otočili stav Martin Procházka, Válek a Petr Hauser, který využil přesilovku. Pro Válka to byla již šestá branka v sérii.

Ve 28. minutě skóroval také podruhé v utkání Martin Novák a vyrovnal na 4:4. V čase 51:30 překlopil vedení zase na stranu Prostějova Tomáš Jáchym. Prodloužení vynutil 75 sekund před koncem třetí třetiny Jaroslav Kracík. V čase 72:29 druhým gólem v utkání poslal Tomáš Jáchym Prostějov do semifinále první ligy, které bude hrát poprvé od roku 2003.

Vsetín podruhé v sérii srovnal krok. Na úvodní gól diváci v Edenu čekali až do 26. minuty, kdy poslal domácí do vedení Petr Kafka. Před polovinou druhé části vyrovnal Jan Berger a po čtyřech minutách třetí třetiny otočil stav ve prospěch Valachů dvaačtyřicetiletý veterán Radim Kucharczyk. V 52. minutě sice smazal ztrátu Jan Kern, ale v čase 73:46 se radoval Vsetín díky Danielu Klímkovi.

Jihlava byla blízko k tomu, aby dovršila obrat v sérii z 0:1 na 3:1 na zápasy. Čtvrtý tým základní části a loňský finalista se dostal do vedení po 91 sekundách hry, kdy využil přesilovku Tomáš Harkabus. V 33. minutě zvýšil Matouš Menšík. Přerov se dočkal snížení sekundu před koncem druhé třetiny, kdy skóroval Jakub Kubeš. V 53. minutě Zubři vyrovnali díky brance Tomáše Doležala a v čase 65:44 dovršil obrat Jakub Svoboda.

Čtvrtfinále play-off první hokejové Chance ligy - 4. zápasy:

Sokolov - Třebíč 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Konečný, 4. V. Bílek, 58. M. Sloboda. Rozhodčí: Valenta, Bejček - Štofa, Jindra. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 1014. Konečný stav série: 3:1.

Přerov - Jihlava 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. Kubeš, 53. T. Doležal, 66. Jakub Svoboda - 2. T. Harkabus, 33. Menšík. Rozhodčí: Čech, Wagner - Vašíček, Blažek. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 1811. Stav série: 2:2.

Prostějov - Litoměřice 6:5 v prodl. (3:1, 1:3, 1:1 - 1:0)
Branky: 9. a 28. Martin Novák, 52. a 73. T. Jáchym, 4. P. Mrázek, 14. J. Kloz - 18. a 22. Válek, 21. Martin Procházka, 25. Hauser, 59. Kracík. Rozhodčí: Jaroš, Horák - Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1934. Konečný stav série: 3:1.

Slavia Praha - Vsetín 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 26. P. Kafka, 52. Kern - 29. Berger, 45. Kucharczyk, 74. Klímek. Rozhodčí: Petružálek, Ondráček - Beneš, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1732. Stav série: 2:2.