Litoměřice si pojistily první místo v základní části první ligy, Poruba úspěšně uniká baráži

Hokejisté Litoměřic porazili v 48. kole první ligy doma Sokolov 6:4 a zajistili si prvenství v základní části. Tři kola před koncem mají před druhým Vsetínem, který zvítězil nad Frýdkem-Místek 3:0, náskok devíti bodů a lepší bilanci vzájemných zápasů. Třetí Třebíč pohrála na ledě pražské Slavie 0:2.

HC Stadion Litoměřice
zdroj: hclitomerice.cz

Litoměřice po sérii tří porážek podruhé za sebou vyhrály a navázaly na sobotní vítězství v Třebíči (1:0). Úvod utkání se ale Stadionu nepovedl a v 15. minutě prohrával po gólech Jaromíra Kverky a Radka Proška už 0:2. Obrat načal v závěru úvodní části Fin Riku Sihvonen, který si s 27 brankami upevnil vedení v čele tabulky střelců.

Po 26 sekundách druhé části vyrovnal Roman Přikryl a ve 26. minutě se radovali domácí po brance beka Jana Holého. V čase 38:10 vyrovnal Marek Sloboda, za 50 sekund odpověděl Jaroslav Kracík, ale vteřinu před koncem druhé části za Baník skóroval Ondřej Jurčík. V čase 40:57 Stadion posunul do vedení Martin Procházka a dvě sekundy před koncem pečetil výhru při power-play do prázdné branky svým druhým gólem v utkání Kracík.

Vsetín dosáhl na čtvrtou výhru v řadě, Frýdek-Místek naopak neuspěl po dvou vítězstvích a připsal si teprve třetí porážku z posledních jedenácti zápasů. Skóre otevřel ve 13. minutě Vít Jonák, který před polovinou utkání zvýšil i na 2:0. Výsledek dovršil 45 sekund před koncem při power-play Luboš Rob. Brankář Jakub Málek udržel díky 36 úspěšným zákrokům potřetí v sezoně čisté konto.

Třebíč potřetí za sebou nebodovala a prohrála pátý z posledních šesti zápasů. Bezbrankový stav prolomil v čase 37:03 Lukáš Žejdl a v 57. minutě pojistil výsledek Tomáš Knotek. Gólman Martin Michajlov měl 21 zásahů, druhou nulu za sebou i celkově v ročníku. Slavia bodovala popáté za sebou a z toho počtvrté vyhrála.

Poruba uniká před baráží, Přerov zapsal devátou výhru z deseti zápasů.

Po dvou porážkách uspěla čtvrtá Jihlava, která doma porazila sestupující patnácté Benátky nad Jizerou 7:4. V úvodní části, bohaté na branky, Dukla získala vedení 4:2. Na trefu beka Filipa Eliáše ještě odpověděl v přesilové hře Lukáš Pabiška a na gól Filipa Helta zareagoval obránce Petr Gajda, ale v 11. minutě poslal potřetí domácí do náskoku zadák Daniel Kowalczyk a za 43 sekund zvýšil Tomáš Harkabus. V druhé třetině zkorigoval stav Filip Jansa, ale v závěrečné části využili přesilovky Josef Skořepa s Richardem Cachnínem a v další pěti proti třem Jakub Illéš upravil už na 7:3. Za hosty se ještě prosadil Petr Wiencek.

V boji o únik play-down a tím i hrozbě sestupu či baráže se radovala Poruba. Sestupující šestnáctý Havířov zdolala 4:2 a oslavila teprve třetí výhru z šesti duelů. Ostravany dostal do vedení po 51 sekundách hry v přesilové hře obránce Jakub Husa, v 8. minutě sice vyrovnal také v početní výhodě Adam Křemen, ale ještě v úvodní části vrátil Porubě vedení Dominik Hrníčko. Ve 24. minutě v přesilovce smazal ztrátu Michal Hotěk, jenže trefami v 45. a 59. minutě zajistil výhru Poruby Tomáš Gřeš.

Devátou výhru z posledních deseti zápasů si připsal Přerov, jenž před vlastním publikem zdolal Ústí nad Labem 5:2. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na tom podílel Tomáš Šoustal. Vrchlabí zdolalo Prostějov 4:2 a připsalo si teprve třetí výhru z uplynulých osmi duelů.

Výsledky 48. kola první hokejové ligy

48. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Sokolov 6:4 (1:2, 3:2, 2:0)

Branky: 39. a 60. Kracík, 19. Sihvonen, 21. R. Přikryl, 24. J. Holý, 41. Martin Procházka - 7. Kverka, 15. Prošek, 39. M. Sloboda, 40. Jurčík. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Belko, Baxa. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 1060.

Vsetín - Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 13. a 29. Jonák, 60. Rob. Rozhodčí: Čech, Úlehla - Zídek, Vašíček. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 1500.

Poruba - Havířov 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 45. a 59. Gřeš, 1. Husa, 16. Hrníčko - 8. Křemen, 24. Hotěk. Rozhodčí: Cabák, Micka - Konvička, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 525.

Jihlava - Benátky nad Jizerou 7:4 (4:2, 0:1, 3:1)

Branky: 3. Eliáš, 7. Helt, 11. Kowalczyk, 12. T. Harkabus, 44. Skořepa, 47. Cachnín, 58. Illéš - 6. Pabiška, 9. Gajda, 28. Jansa, 60. Wiencek. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:6, navíc Kollert (Benátky nad Jizerou) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 683.

Slavia Praha - Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 38. Žejdl, 57. T. Knotek. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Beneš, Komínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 626.

Vrchlabí - Prostějov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 21. Matýs, 37. P. Urban, 44. T. Zeman, 56. M. Machač - 10. a 44. P. Mrázek. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 743.

Přerov - Ústí nad Labem 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 11. Pechanec, 24. T. Šoustal, 41. Goiš, 44. Süss, 53. Kubeš - 33. Š. Havránek, 57. Trávníček. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Kleprlík, Kučera. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 912.

Kadaň - Kolín 0:5 kontumačně.