Litoměřice obrátily duel ve Vsetíně. Poruba si pojistila čelo tabulky

Domácí výhrou 6:4 si hokejisté Poruby ve 22. kole první ligy pojistili prvenství v tabulce. Na druhé Litoměřice, které po obratu ve Vsetíně zvítězily 4:3, a třetí Třebíč mají tříbodový náskok. Třebíč čeká derby celků z Vysočiny s domácí Jihlavou v Pelhřimově v neděli.

Hokejisté prvoligové Poruby
zdroj: HC Poruba

Poruba na vlastním ledě vyhrála podeváté za sebou. Proti Kolínu měla skvělý vstup do utkání, v čase 12:43 vedla už 4:0. V polovině utkání využil početní výhodu domácích Vít Christov a na 6:2 zvýšil Tomáš Šoustal. V závěru druhé části zkorigoval stav v přesilovce svou druhou brankou v utkání a desátou v sezoně Jan Veselý. Ve 44. minutě ještě více zmírnil prohru v oslabení tří proti pěti obránce Zdeněk Čáp.

Litoměřice se posunuly ze čtvrté na druhou pozici díky čtvrté výhře v řadě. Ve Vsetíně přitom prohrávaly už 0:3, ale do hry je vrátil brankami ve 37. a 43. minutě Filip Kuťák, který v druhém případě využil přesilovku. V polovině třetí třetiny vyrovnal Lukáš Válek a v čase 53:57 rozhodl Tomáš Chlubna. Valachům vypomohl šestatřicetiletý obránce Lubomír Štach, který po minulé sezoně ve Vsetíně ukončil kariéru. Stadion neuspěl po sérii tří výher.

Teprve druhé vítězství z posledních osmi zápasů oslavil Sokolov, který vyhrál doma nad Prostějovem 3:1. Baník vedl od 5. minuty díky Vojtěchu Tomimu. Na jeho gól odpověděl Roman Vlach, ale 85 sekund před koncem druhé třetiny skóroval opět Tomi. Výhru Sokolova potvrdil 43 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Marek Švec.

Po sérii čtyř porážek zabral Šumperk, který zdolal pražskou Slavii 2:1 a posunul se z předposlední na 12. pozici. Ujal se vedení vteřinu před koncem první třetiny, kdy skóroval David Bartoš. Ve 39. minutě pojistil náskok Ondřej Hrachovský. V čase 46:28 sebral Petru Hamalčíkovi čisté konto Lukáš Žejdl, ale těsný náskok Draci uhájili. Slavia po třetí porážce za sebou klesla na 13. místo.

Poslední Pardubice B pod vedením nového trenéra Václava Baďoučka prohrály v Chrudimi s Frýdkem-Místkem 2:4.

Výsledky 22. kola první hokejové ligy

Poruba - Kolín 6:4 (4:2, 2:1, 0:1)
Branky: 7. a 13. Berisha, 1. Šlahař, 9. Hrníčko, 30. Christov, 35. Šoustal - 18. a 39. J. Veselý, 19. A. Dlouhý, 44. Čáp. Rozhodčí: Koziol, Grygera - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1028.

Vsetín - Litoměřice 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 5. Berger, 13. Sihvonen, 33. Š. Bláha - 37. a 43. Kuťák, 50. Válek, 54. Chlubna. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 3:5, navíc Hořanský (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2190.

Sokolov - Prostějov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. a 39. Tomi, 60. Švec - 12. R. Vlach.Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Pěkný. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 483.

Šumperk - Slavia Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Bartoš, 39. Hrachovský - 47. Žejdl. Rozhodčí: Cabák, Mejzlík - Kokrment, Maňák. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1336.

Pardubice B - Frýdek-Místek 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 12. T. Zeman, 40. T. Urban - 35. a 59. Haas, 9. Hotěk, 21. Kowalczyk. Rozhodčí: Čáp, Jaroš - Maštalíř, Thuma. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 291.