Laš při debutu za Třebíč nastřílel hattrick Mladé Boleslavi

Praha - Hokejisté Třebíče nastříleli jako první v sezoně lídrovi první ligy Mladé Boleslavi šest gólů a ve 32. kole ho porazili 6:3. Hattrickem se na vítězství Horácké Slavie podílel při debutu za klub Marek Laš.

Jaroslav Balaštík
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Ve vyrovnané první třetině se skóre změnilo až minutu před koncem, kdy se prosadil domácí Křivohlávek. Druhá třetina pak nabídla více gólů. Domácí poslali do čtyřbrankového náskoku Němec a dvěma góly Laš a favorizovaní hosté byli zralí na ručník. Do druhé sirény sice snížili, ale na body na Vysočině nedosáhli. Hrdinou zápasu byl domácí útočník Laš, který přišel na hostování z Ústí nad Labem a hned při premiéře završil v 48. minutě hattrick.

Souboj o druhé místo vyhráli na ústeckém ledě hokejisté Olomouce a před třetími Severočechy mají v tabulce pětibodový náskok. Zároveň pět bodů ztrácejí na Mladou Boleslav. Po bezbrankové první třetině rozhodli hosté z Hané zápas v úvodní desetiminutovce druhého dějství, kdy vstřelili tři branky a využili dvě přesilovky. Z ledu Ústeckých Lvů si odvezli výhru 4:1.

Havlíčkův Brod vyhrál 4:3 v Benátkách a bodoval už v sedmém utkání za sebou. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení v první třetině díky dvěma úspěšným zásahům Vondráčka. Na začátku prostřední části hry přidal jejich třetí branku Rytnauer. Domácí, posíleni o několik hráčů z extraligového Liberce, zkorigovali stav zásluhou jednoho z nich - Urbana. Avšak 26 sekund před druhou sirénou vrátil Rebelům pohodlné tříbrankové vedení Ondráček. V závěrečné části hry Benátečtí dotáhli manko až na nejtěsnější možný poměr, ale na vyrovnání nedosáhli.

Souboj jedenáctého Šumperku se sousedem v tabulce Mostem vyzněl v první třetině jasně pro domácí, kteří i přes několik nevyužitých šancí vedli 2:0. Třetí gól jim pak poněkud záhadným způsobem neuznal hlavní rozhodčí Kubičík, který v čase 19:50 nejprve odpískal Červenkovu trefu jako regulérní, ale následně po dlouhých diskusích mosteckých hokejistů vrátil čas o třicet sekund zpět a gól odvolal, navíc domácí vyloučil za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté dokázali v závěru duelu srovnat na 3:3 a dotáhnout zápas do nájezdů, ve kterých rozhodl domácí Hulva.