MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Kladno padlo se Slavií, Jihlava se nadřela, ale zvýšila náskok

Už o devět bodů vedou hokejisté Jihlavy první ligu. V 36. kole přitom s Havířovem dlouho prohrávali, ale v poslední třetině vyrovnali a v poslední minutě dal Jan Holý vítězný gól na 2:1. Jejich náskok před Kladnem vzrostl, protože to bez Tomáše Plekance podlehlo v Praze Slavii 3:5. Na Středočechy se tak dotáhly České Budějovice, které zničily 7:1 Prostějov.

Sport
zdroj: ČT4

Jihlava prohrávala od sedmé minuty po gólu Jakuba Kotaly. Vyrovnat se Dukle podařilo až v 53. minutě, kdy se Matěj Pekr prosadil v oslabení. Obrat dokonal obránce Jan Holý v dvojnásobné početní výhodě 59 sekund před koncem zápasu. Lídr soutěže se radoval z šesté výhry z posledních sedmi duelů.

Slavia vedla nad Kladnem po dvou třetinách o dvě branky. Zkraje třetí části snížil Jakub Strnad, ale Pražané odpověděli třemi góly. Rytíři v závěru pokořili brankáře Davida Honzíka ještě dvakrát, ale třetí prohru za sebou neodvrátili. Slavia naopak potřetí vyhrála a posunula se na 9. místo.

V Českých Budějovicích nastoupily týmy v retro dresech a hra neodpovídala situaci v tabulce, v níž měli soupeři shodně 59 bodů. Motor totiž o čtvrté domácí výhře za sebou rozhodl už v úvodní třetině, kterou i díky dvěma přesilovkovým trefám ovládl 4:0. Další dvě ze tří následujících branek vstřelili Jihočeši v oslabení. Tři body za dva góly a nahrávku zaznamenal kanadský centr David Gilbert.

Velký obrat se povedl Vsetínu, který už po devíti minutách prohrával s Třebíčí 0:3, ale zvítězil 4:3. Cestu za třetím triumfem po sobě nastartoval v prostřední části v přesilovce nejlepší střelec ligy Luboš Rob 26. gólem v sezoně. Zbylé tři trefy, z nichž dvě padly v početní výhodě, dali svěřenci Jiřího Dopity v závěrečné třetině. Útočník Valachů Vít Jonák si v utkání připsal tři asistence. Šestinásobní mistři extraligy vystřídali na čtvrté pozici prostějovské Jestřáby.

Přerov rozdrtil předposlední Kadaň 8:2. Klíčová pasáž se odehrála mezi 29. a 36. minutou, kdy domácí celek odskočil ze stavu 2:2 na 6:2. Útočník Darek Hejcman se na triumfu podílel třemi body za dva góly a nahrávku.

Litoměřice si z ledu Poruby odvezly tři body za výhru 6:4. Rozdílovou trefu obstaral v 58. minutě útočník Daniel Voženílek. Úspěch zpečetil Stadion gólem do prázdné branky. Tři body zaznamenali útočníci vítězného týmu Martin Kadlec (1+2) a Jan Kloz (0+3).

Benátky nad Jizerou rozstřílely poslední Ústí nad Labem 6:1. Středočechům k tomu pomohly i dva zásahy v početní nevýhodě. Tři body za dva góly a přihrávku si ze souboje odnesli útočníci Jiří Průžek a Petr Wiencek.

36. kolo první ligy

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky: 25. a 57. Průžek, 29. a 43. Wiencek, 21. Chrtek, 44. Rychlovský - 9. D. Merta. Rozhodčí: Wagner, Zubzanda - Janíček, Kokrment. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 183.

Jihlava - Havířov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 53. Pekr, 60. J. Holý - 7. Kotala. Rozhodčí: Pražák, Vrba - Polonyi, Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1389.

Vsetín - Třebíč 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)
Branky: 34. Rob, 47. Kucharczyk, 50. Kopta, 57. Slováček - 3. Ferda, 4. Nedvídek, 9. V. Čejka. Rozhodčí: Dědek, Kika - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 6:11, navíc Pitule - Kusko oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2360.

České Budějovice - Prostějov 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Branky: 9. a 39. Gilbert, 3. Plášil, 7. Endál, 15. Pýcha, 44. Bradley, 59. R. Přikryl - 54. Prokeš. Rozhodčí: Souček, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5705.

Poruba - Litoměřice 4:6 (1:2, 3:2, 0:2)
Branky: 6. a 37. Kanko, 30. Dufek, 39. Illéš - 1. a 24. Korkiakoski, 8. Helt, 25. Jícha, 58. Voženílek, 60. M. Kadlec. Rozhodčí: Čech, Fiala - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 217.

Slavia Praha - Rytíři Kadno 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 39. a 48. L. Krejčík, 9. Najman, 53. Vlček, 56. Kverka - 43. J. Strnad, 58. J. Říha, 60. Hajný. Rozhodčí: Cabák, Obadal - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:8, navíc Veselý - Veber oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1843.

Přerov - Kadaň 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)
Branky: 9. a 36. Hejcman, 33. a 45. T. Sýkora, 3. Navrátil, 29. Sikora, 31. Goiš, 43. Milan Procházka - 12. Kůs, 29. Chlouba. Rozhodčí: Šutara, Veselý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0.