Slovensko - Česko

Kladno i Motor v první lize prohrály, Kadaň k duelu v Jihlavě nedorazila

Hokejisté Kladna překvapivě podlehli ve 34. kole první ligy třináctým Benátkám nad Jizerou 1:3 a neuspěli poprvé po sedmi zápasech. Vedoucí Jihlava díky zaváhání Kladna nadále vede o tři body a navíc má duel k dobru. Souboj Dukly s Kadaní musel být odložen, jelikož hostující mužstvo uvízlo kvůli počasí na dálnici.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Kladno se dostalo do vedení ve 14. minutě zásluhou přesilovkové trefy útočníka Adama Kubíka. Domácí otočili skóre zkraje třetí části během necelých tří minut po brankách útočníků Jana Ordoše a teprve sedmnáctiletého Adama Najmana, vnuka bývalého slavného hráče a trenéra Josefa Augusty. První výhru Benátek nad Jizerou po čtyřech porážkách zpečetil gólem do prázdné branky útočník Jaroslav Vlach.

České Budějovice podlehly Přerovu 1:2 a kvůli první prohře po čtyřech výhrách v řadě zůstali na třetí pozici. Branky Přerova vstřelili útočníci Jaroslav Moučka a Marek Sikora. Za Motor snížil v 54. minutě kanadský centr David Gilbert.

Slavia porazila Prostějov 4:3, přestože po úvodní dvacetiminutovce prohrávala 0:2. Ve druhé třetině Pražané třemi góly zvrátili vedení na svoji stranu. Jestřábi v 51. minutě srovnali, ale střední útočník Filip Vlček rozhodl dvacet vteřin před koncem základní hrací doby o prvním triumfu Slavie po čtyřech prohrách.

Vsetín šel do vedení v 11. minutě zásluhou nejlepšího střelce soutěže Luboše Roba. Na další branky si diváci na Lapači museli počkat do závěrečné třetiny, v níž Havířov během 25 sekund otočil průběh zápasu. Jenže i svěřenci Jiřího Dopity předvedli obrat. Vyrovnání zařídil 23. gólem v sezoně Rob a vítězný zásah si v 56. minutě připsal forvard Ondřej Kopta. Valaši z páté příčky ztrácí na Prostějov jen dva body a nadto sehráli o duel méně.

Poruba si poradila s posledním Ústím nad Labem 5:1. Slovan sice od čtvrté minuty vedl, ale ostravský celek třemi brankami v prostřední části rozhodl o druhém triumfu po sobě. Jednadvacetiletý útočník Jan Dufek si zapsal tři body za dvě branky a přihrávku.

Výsledky 34. kola první hokejové ligy

Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Branky: 41. Ordoš, 44. Najman, 60. J. Vlach - 14. Kubík. Rozhodčí: J. Doležal, Souček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc Havlín (Benátky n. J.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 611.

Vsetín - Havířov 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 11. a 48. Rob, 56. Kopta - 46. Rehuš, 47. R. Veselý. Rozhodčí: Čech, Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:6, navíc Frolo (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2420.

Poruba - Ústí nad Labem 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky: 30. a 42. Dufek, 22. Pastor, 38. Ovčačík, 53. Guman - 4. Davídek. Rozhodčí: Koziol, Obadal - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 175.

Přerov - Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 11. Moučka, 23. Sikora - 54. Gilbert. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1740.

Slavia Praha - Prostějov 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Branky: 29. Bezúch, 34. Brož, 36. J. Veselý, 60. Vlček - 11. Pšenička, 12. Nouza, 51. Dvořáček. Rozhodčí: Šindel, Vrba - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. Diváci: 481.

Zápas Jihlava - Kadaň byl kvůli nepříznivému počasí odložen.