Kladno i Budějovice musely v první lize otáčet zápasy. Vsetín si poradil se Slavií

První hokejové lize i po 43. kole jasně vládnou hokejisté Jihlavy. Další výhru si do sbírky přidali proti Benátkám nad Jizerou, které udolali 2:11 v prodloužení a v čele tabulky mají náskok 11 bodů před Kladnem. Rytíři smazali v Ústí nad Labem dvoubrankové manko a zvítězili 3:2. Stejně bodů jako Středočeši (74) má i Vsetín, který zdolal Slavii 3:2 v prodloužení. O bod za Valachy jsou České Budějovice, které si díky velkému obratu odvezly z Frýdku-Místku tři body za výhru 5:3. Jak Vsetín, tak i Motor odehrály oproti Dukle a Kladnu o utkání méně.

Spokojení hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Benátky nad Jizerou se prosadily jako první ve 13. minutě v početní výhodě zásluhou obránce Petra Kolmanna. Vyrovnávací branku vstřelil ve druhé části útočník Nicolas Werbik. Duel pomalu směřoval k samostatným nájezdům, když devět sekund před koncem nastaveného času rozhodl o triumfu Dukly bek Jan Pohl. Domácí neuspěli po dvou výhrách.

Předposlední Ústí nad Labem si v rozmezí 30. až 32. minuty vypracovalo dvoubrankový náskok. Jenže Rytíře vrátil do hry na konci druhé části zadák Jiří Říha a nerozhodný stav zařídil další obránce Linus Svedlund. Zvrat dokonal útočník Tomáš Kaut. Slovan našel přemožitele po třech zápasech.

Ve Frýdku-Místku svítil na ukazateli skóre po dvou třetinách stav 3:1 pro domácí. Motor však čtyřmi brankami v závěrečné třetině otočil souboj na svoji stranu. Rysům nebyly nic platné ani dvě branky útočníka Štěpána Novotného. Frýdek-Místek zužitkoval dvě přesilovky, Jihočeši udeřili dvakrát v oslabení, což se domácím povedlo jednou.

Litoměřice porazily Prostějov 5:1. Dva góly vsítil útočník Filip Helt. Jestřábi odešli s prázdnou v pátém venkovním utkání za sebou. Poruba přehrála Přerov 2:1 po samostatných nájezdech a zvítězila i ve druhém duelu pod vedením nového trenéra Miloše Holaně. Bod navíc přiřkl ostravskému celku v sedmé sérii nájezdů útočník Jan Káňa.

Třebíč zdolala poslední Kadaň 4:3. Hosté vedli, ale Horácká Slavia v úvodním dějství dvěma brankami během 22 vteřin otočila skóre a zkraje prostřední části zvýšila na 3:1. Trhači se dvakrát přiblížili na dostřel, ale osmou prohru v řadě neodvrátili.

Výsledky 43. kola první hokejové ligy

Třebíč - Kadaň 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky: 15. Malec, 16. M. Novák, 22. Nedvídek, 27. Nedbal - 8. Wágner, 24. Klejna, 51. J. Svoboda. Rozhodčí: Kašík, Micka - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 876.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 13. Kolmann - 34. Werbik, 65. J. Pohl. Rozhodčí: Luczków, Valenta - Ševic, Tvrdík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 225.

Vsetín - Slavia Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 50. a 64. Rob, 14. Karafiát - 39. J. Doležal, 51. Procházka. Rozhodčí: Barek, Koziol - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2610.

Frýdek-Místek - České Budějovice 3:5 (1:1, 2:0, 0:4)

Branky: 32. a 37. Novotný, 14. Kofroň - 13. Beránek, 47. Babka, 49. R. Přikryl, 57. Pýcha, 59. Gilbert. Rozhodčí: Cabák, Čech - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 1097.

Litoměřice - Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 2. a 29. Helt, 12. M. Kadlec, 46. Marcel, 57. J. Dvořák - 36. Nouza. Rozhodčí: Grech, Kopeček - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 6:3, navíc Strejček (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 911.

Ústí nad Labem - Kladno 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky: 30. Tůma, 32. D. Merta - 40. J. Říha, 45. Svedlund, 52. T. Kaut. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1446.

Poruba - Přerov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 28. Illéš, rozhodující sam. nájezd J. Káňa - 2. Tomi. Rozhodčí: Dědek, Vrba - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 810.