MČR v půlmaratonu

Karlovy Vary i Kladno se utrhly na čele, Budějovice padly na Slavii

Od zbytku soutěže se po 15. kole alespoň na chvíli odtrhly Karlovy Vary a Kladno. Oba týmy si připsaly pohodlná vítězství – Západočeši si poradili se Vsetínem 3:0, když si schovali gól na každou třetinu, Kladno zase porazilo Frýdek-Místek 4:1. Naopak České Budějovice neuspěly v Edenu, vyzrála na ně poměrem 2:1 domácí Slavia.

Radost hokejistů Slavie
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Karlovy Vary mají na kontě už 32 bodů. Proti Vsetínu je poslal do vedení ve 12. minutě nejproduktivnější hráč soutěže Matic Podlipnik. Slovinský obránce vsítil osmou branku v ročníku a během poslední dvacetiminutovky přidal i asistenci. V patnácti duelech nasbíral pětadvacetiletý zadák 19 bodů.

Brankář Energie Tomáš Závorka si připsal premiérové čisté konto v sezoně a v šesti zápasech vychytal pět výher. Karlovarští doma uspěli i posedmé a vrátili Vsetínu venkovní prohru 2:3 v prodloužení. Šestinásobní mistři extraligy prohráli na kluzištích soupeřů pět ze šesti zápasů a se 14 body jsou nadále na předposledním místě tabulky.

Kladno doma nezaváhalo, Mikulík zápas nedohrál

Kladno si poradilo s Frýdkem-Místkem díky útočníkům Jakubu Strnadovi a Romanu Přikrylovi, kteří zaznamenali gól a asistenci. Kapitán Frýdku-Místku Milan Mikulík vyfasoval v utkání celkem 55 trestných minut.

Kvůli protestům po třetí inkasované brance dostal desetiminutový trest plus trest do konce utkání. Při odchodu do kabiny navíc poničil dvířka od mantinelu, za což inkasoval trest ve hře. Druhá část musela být předčasně ukončena a dohrávala se před třetí třetinou.

České Budějovice doplatily na nedisciplinovanost – Slavia vstřelila obě branky v početní výhodě a oplatila Motoru porážku 1:5 z druhého kola. Jihočeský celek ztrácí na třetím místě na Karlovy Vary čtyři body. Pražané zvítězili ve třetím domácím souboji po sobě.

Jediný kanadský bod ztrácí na karlovarského zadáka Podlipnika útočník Antonín Melka z Ústí nad Labem, který gólem a asistencí pomohl k výhře 3:2 nad Třebíčí. Ústí dalo zapomenout na porážky ve Frýdku-Místku (5:6 po sam. nájezdech) a Vsetíně (2:7).

Havířov dokázal obrátit nepříznivý stav 0:2 proti Benátkám nad Jizerou v prostřední části, kdy během šesti minut a tří vteřin vsítil tři branky. Domácí zvítězili počtvrté za sebou a na osmé příčce mají 22 bodů podobně jako Ústí a Slavia, mají však zápas k dobru.

Přerov přehrál poslední Kadaň 2:1 a zásluhou lepšího skóre se posunul na čtvrtou pozici před Frýdek-Místek. Trhači prohráli počtvrté v řadě a ztrácejí osm bodů na třináctý Vsetín, který má k dispozici ještě utkání navíc.

Výsledky 15. kola 1. ligy

Kladno - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Branky: 24. J. Strnad, 13. Machač, 38. R. Přikryl, 51. Pekr - 53. Ovčačík. Rozhodčí: Luczków, Veselý - Malý, Šimán. Vyloučení: 8:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min., do konce utkání a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1613.

Havířov - Benátky nad Jizerou 3:2 (0:2, 3:0, 0:0) Branky: 24. Pořízek, 29. M. Kalus, 30. Kotala - 15. Hrabík, 19. Pyrochta. Rozhodčí: Fiala, Zbořil - Reich, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 1440.

Přerov - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky: 4. T. Sýkora, 25. M. Procházka - 26. Šťovíček. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Bryška, Bubela. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1620.

Litoměřice - Prostějov 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1) Branky: 7. Miškář, 41. Pavlas - 30. a 64. Nouza, 9. Divíšek. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 810.

HC Slavia Praha - Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky: 5. Nedvídek, 39. Endál - 22. Crowder. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:6, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1658.

Ústí nad Labem - Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) Branky: 19. Smolka, 31. Melka, 32. M. Vágner - 8. a 35. Paták. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1021.

Karlovy Vary - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 12. Podlipnik, 29. Stloukal, 57. Kverka. Rozhodčí: J. Doležal, Kostourek - Toman, Coubal. Vyloučení: 3:6, navíc Frolo a Jonák (oba Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2159.