Jihlava na úvod sezony přistřihla Orlům křídla, Vsetín uspěl v Třebíči

Znojmo si po návratu do první ligy bude muset na první vítězství ještě počkat. V úvodním kole nové sezony Orli nestačili na Jihlavu, když doma podlehli 2:3. Venku se radovaly také Vsetín, Sokolov nebo Litoměřice. Zápasy z každého kola nabízí ČT sport Plus a jednou měsíčně také ČT sportvíce se dozvíte v článku o televizním vysílání.

Sestřih utkání Znojmo – Jihlava

Znojmo si v poslední sezoně vybojovalo postup z druhé ligy do první, premiérové body přesto nebyly zas tak daleko. Triumf Dukly zařídili trefami Otakar Šik, David Bartoš a Šimon Jelínek, za Orly snižovali Martin Šťovíček a Dominik Sklenář.

Úvodní výhru v nové sezoně si do tabulky připsal jako první Sokolov, který udolal Frýdek-Místek na jeho ledě 4:3 po prodloužení. Domácí přitom vedli v 57. minutě po obratu 3:2, jenže Roman Přikryl nejprve srovnal v čase 57:10 a pouhých 18 sekund před koncem nastavení rozhodl v přesilovce Tomáš Vracovský.

Jaký bude hokejový program v České televizi? Poslechněte si nový díl podcastu Hokej bez červené s šéfkomentátorem Robertem Zárubou:

To v Prostějově se ani nedohrálo, neboť po první třetině po silné bouřce napršelo na ledovou plochu a utkání s pardubickým béčkem se poté za stavu 0:0 předčasně ukončilo.

Vsetín zvítězil ve šlágru kola v souboji dvou nejlepších týmů minulé základní části v Třebíči 2:0, když Valaši stihli obě branky ještě v úvodní části hry. Na Jakuba Ďurkáče navázal osmnáctiletý Matyáš Dědek.

Venku uspěly také Litoměřice, které vyloupily slávistický stadion v Edenu po výhře 5:3, a Poruba. Ostravané si odvezli dva body ze Zlína, kde slavili 4:3 po samostatných nájezdech. Zatímco Berani neproměnili ani jeden ze čtyř pokusů, hostům stačily zásahy Ondřeje Šedivého a Tomáše Šoustala. Doma se tak radoval jen Kolín, jenž přetlačil Přerov 2:0 po gólech veterána Petra Koukala a Daniela Šedivého.

1. kolo první hokejové ligy:

Frýdek-Místek – Sokolov 3:4 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 – 0:1)
Branky: 13. Haman, 47. Kowalczyk, 57. Urbanec – 43. a 65. Vracovský, 17. Kofroň, 58. R. Přikryl. Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 844.

Třebíč – Vsetín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 14. Ďurkáč, 20. Dědek. Rozhodčí: Květoň, Jaroš – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 953.

Kolín – Přerov 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 44. Koukal, 45. D. Šedivý. Rozhodčí: Bejček, Kosnar – Juránek, Štěpánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 860.

Slavia Praha – Litoměřice 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Slavíček, 14. T. Knotek, 19. E. Kulda – 5. Ton, 11. Kuťák, 37. P. Svoboda, 41. Černohorský, 50. J. Vopat. Rozhodčí: Čáp, Šico – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 845.

Zlín – Poruba 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 13. a 39. Köhler, 43. M. Lang – 1., 37. a rozhodující sam. nájezd O. Šedivý, 54. Klimíček. Rozhodčí: Pilný, Veselý – Augusta, Bohuněk. Vyloučení: 7:9, navíc Z. Sedlák –Lemcke oba 5 min., T. Voráček 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3126.

Znojmo – Jihlava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 32. Šťovíček, 55. D. Sklenář – 4. Šik, 31. D. Bartoš, 54. Š. Jelínek. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Štofa, Thuma. Vyloučení: 4:6, navíc D. Sklenář – Krajč oba 5 min., D. Kolář 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1952.

Duel Prostějov – Pardubice B byl po první třetině za stavu 0:0 předčasně ukončen kvůli nezpůsobilé ledové ploše.