TCL V Repre

Jihlava ani Motor nezaváhaly. České Budějovice stále vedou o čtyři body

Místo toho, aby stíhali čelo, hokejisté Kladna podruhé ze tří utkání prohráli. Naopak Motor České Budějovice porazil ve 22. kole první ligy doma Kadaň 5:0 a drží si v čele tabulky čtyřbodový náskok před druhou Jihlavou. Dukla na vlastním ledě zdolala poslední Ústí nad Labem 3:1. Kladno podlehlo v přímém souboji o třetí místo v Přerově 2:3.

Jihlavský trenér Petr Vlk
zdroj: ČTK/Pavlíček Luboš

Na jednoznačné výhře Motoru nad předposledním celkem tabulky se gólem a asistencí podíleli kanadský útočník David Gilbert s Martinem Novákem. Domácí odpověděli na předchozí dvě porážky venku. Navíc svěřenci Václava Prospala staršího potvrdili, že se jim proti Kadani daří. Porazili ji už podvanácté v řadě.

V dresu vítězů debutoval v první lize osmnáctiletý obránce Václav Prospal mladší. Syn kouče Motoru a dvojnásobného mistra světa se vrátil s otcem na jih Čech z Tampy Bay a hrál od začátku sezony za juniorku Českých Budějovic.

Jihlava proti Ústí nad Labem vedla od osmé minuty díky trefě Matěje Pekra a po 10 sekundách třetí třetiny zvýšil David Tůma. Ve 44. minutě sice snížil bek Vladimír Eminger, který vypomáhá Slovanu z extraligové Mladé Boleslavi, ale necelých osm minut před koncem pojistil výsledek v přesilové hře bek Jan Pohl. Dukla si připsala pátý triumf za sebou, naopak Ústí prohrálo čtrnácté z posledních patnácti utkání.

Kladenští Rytíři venku neuspěli počtvrté za sebou. Po brankách Tomáše Doležala s Romanem Pšurným prohrávali po úvodní třetině 0:2 a ani přes přesilovkové trefy Martina Kehara s Davidem Kružíkem už duel nezvrátili. Vítězný gól vstřelil v 51. minutě domácí Ondřej Kopta.

Doma zklamala Slavia, jež podlehla Havířovu 2:3 v prodloužení. Výhru hostů trefil útočník Jakub Matai, který připravil Pražanům třetí nezdar za sebou.

Třebíč zdolala i díky dvěma zásahům Lukáše Nedvídka 4:3 po nájezdech Benátky nad Jizerou. Frýdek-Místek zvítězil v Ostravě nad Porubou 3:2, dvěma góly se na tom podílel Štěpán Novotný.

22. kolo první hokejové ligy:

Jihlava - Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 8. Pekr, 41. D. Tůma, 53. J. Pohl - 44. Eminger. Rozhodčí: Přikryl, Šindel - Hejl, Komínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2024.

Motor České Budějovice - Kadaň 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky: 26. Plášil, 29. Gilbert, 51. Šimánek, 56. Vaculík, 58. M. Novák. Rozhodčí: J. Doležal, Jechoutek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 5519.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (2:3, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. Maier, 18. Niko, 34. Psota - 3. a 5. Nedvídek, 9. Mlynář, rozhodující sam. nájezd Kusko. Rozhodčí: Grech, Veselý - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:8, navíc Vágner (Třebíč) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 185.

Poruba - Frýdek-Místek 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 21. Hudeček, 48. Illéš - 39. a 56. Š. Novotný, 25. Mikulík. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 468.

Slavia Praha - Havířov 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 47. Šagát, 52. J. Veselý - 40. L. Bednář, 42. Maruna, 61. Matai. Rozhodčí: Souček, Zubzanda - Tvrdík, O. Doležal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 542.

Přerov - Kladno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 4. T. Doležal, 18. R. Pšurný, 51. Kopta - 34. Kehar, 56. Kružík. Rozhodčí: Dědek, Barek - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 2542.