Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Jedeme teď v podstatě od nuly a to je obrovská úleva, oddechl si kladenský Kubík

Hokejový útočník Adam Kubík svým prvním gólem ve finále první ligy rozhodl o vítězství Kladna nad Jihlavou, po kterém Rytíři srovnali stav série na 2:2. Středočeši přišli o možnou výhru v základní hrací době 16 sekund před koncem, inkasovaná branka je ale nepoložila a v prodloužení Kubík zajistil Kladnu výhru.

Adam Kubík v souboji s Filipem Eliášem
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Pocity jsou parádní, nebyl to jednoduchý zápas. Hrálo se hodně opatrně a podle toho vypadá i výsledek. Mrzelo nás, že jsme dostali gól před koncem, ale nakonec to tam padlo a bereme důležitou výhru," řekl Kubík po utkání, které Kladno vyhrálo 2:1.

Dvaadvacetiletý útočník byl u všeho důležitého. V závěru normální hrací doby byl jedním ze čtyř aktérů neúspěšného kladenského oslabení. "Zbytečně jsme vyhodili puk a dostalo nás to do čtyř. Po buly jsme si špatně rozebrali hráče a dostali jsme gól," řekl Kubík.

Vyrovnání ale Kladno nepoznamenalo, krátce po začátku prodloužení hosté rozhodli. "Na chvíli nás to srazilo, ale v kabině jsme si řekli, že je to 0:0 a v podstatě začíná nový zápas. Věřili jsme si a na led jsme šli odhodlaně," uvedl Kubík, jenž se prosadil po rychlém protiútoku. "Skočil jsem na led, bek výborně vyhodil puk z pásma a jeli jsme dva na jednoho. Řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet, a nakonec to tam padlo," radoval se.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 4. finále první ligy Jihlava - Kladno

Odchovanec Kladna měl v průběhu utkání několik šancí, prosadil se ale až v 63. minutě. "Trápil jsem se. Jedu ale pořád dál, házím to za hlavu. Samozřejmě to není příjemné, a kdyby mi tam padlo všechno, tak je to mnohem příjemnější. Teď už je ale jedno, kdo dává góly. Podstatné je, že je dáváme," uvedl Kubík.

Velkou překážkou pro kladenské střelce byl opět brankář Maxim Žukov, který si nakonec připsal 26 zákroků. "Už nás trápí dlouho. Třetí zápas se mu trošku nevyvedl, ale jinak je neskutečně drží a myslím, že je to jedna z jejich největších zbraní," řekl.

Kladno prohrálo v domácím prostředí s Jihlavou dvakrát, teď dokázalo sérii srovnat. Případný dnešní nezdar by byl velkou komplikací ve snaze vrátit se po roce do extraligy. "Je to obrovská úleva. V podstatě jedeme od nuly, kdo teď udělá dva zápasy, postupuje. Jihlava se na pokračování určitě připraví dobře a my taky," dodal Kubík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy