Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf

Jágr se opět čile oddává přípravě a chystá knihu plnou zkušeností

Bude, nebo nebude pokračovat? Každopádně Jaromír Jágr nezahálí a opět se vrhl do přípravy. I po sestupu Kladna z extraligy na milovanou hru nezanevřel. A nijak ho v tom neomezuje ani pandemie koronaviru. Jako majitel klubu mohl během ní využívat k tréninku i zázemí kladenského zimního stadionu.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Chuť dál pokračovat v něm posiluje láska k hokeji. "Kdybych to nemiloval, těžko budu dál pokračovat. Musíš to milovat. A pak je tu otázka motivace... Už jen dokázat pochybovačům, že můžeš dál hrát, že na věku nezáleží a není rozhodující, že je to jen číslo. Důležitá je vůle a láska k tomu sportu, to je rozhodující. To jsou věci, které mě motivují, abych hrál dál," řekl Jágr během instagramového streamu s tenistkou Barborou Strýcovou.

Má volno, ale olympijský vítěz z Nagana ho vyplňuje jak jinak než tréninkem. "Cvičil jsem si doma, stejně jako i dříve, nebo na zimáku. Ten byl sice zavřený, ale já jako majitel od něj klíčky samozřejmě mám, takže jsem tam byl sám. Nic se až tak výrazně nezměnilo. Snažil jsem se pořád dělat věci, které miluju a které mi dělají radost," uvedl Jágr.

Kdo je chytrý, může vyskočit

Je přesvědčený, že kdyby byl mladší, období koronavirové krize by ho posunulo dopředu. "Téhle situace bych určitě využil, protože jsem byl vždycky zvyklý trénovat sám od sebe. Věděl bych, že ta vůle trénovat mi přinese hrozně moc. Teď uvidíme, kdo opravdu má vůli, nebo ne. Hlavně v individuálním sportu. Kdo je chytrý a připravoval se, může vyskočit hrozně moc nahoru," domnívá se Jágr.

Zkušenosti si nenechá pro sebe

Hokejová legenda také prozradila, že chystá knížku. "Vydal jsem dvě osobní knížky, ale ty byly spíš hokejové. Tuhle bych chtěl udělat úplně jinak. Spíš to směřovat k tomu, abych vysvětlil, že lidské tělo je spíš jako nějaký stroj, mašina nebo počítač. A určité věci se dají přeprogramovat a ulehčit. Ledacos se učíme nebo nám říkají, že je dané, ale ono to tak není," vysvětlil Jágr.

"Chtěl bych ukázat ze svých zkušeností - a díky tomu i pořád hraju - že stáří se dá zpomalit o 30 procent. A různé další věci. I aktivní činnost sportovce se dá prodloužit, když k tomu správně přistoupíš s těmi správnými myšlenkami a informacemi. Myslím, že tomu budou lidi i víc věřit, protože mluvím o svých zkušenostech, co jsem sám prožil. Není to jen o tom, co si lidi myslí a napíšou," dodal Jágr.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy