Jágr oslavil návrat na led výhrou. Asistencí se podílel na triumfu proti Jihlavě

S prvním zápasem po dlouhé pauze může být spokojený. Hokejová legenda Jaromír Jágr přispěl jedním bodem k výhře Kladna 7:5 v 8. kole první ligy nad vedoucí Jihlavou. Dařilo se i Tomáši Plekancovi, který zaznamenal gól a dvě asistence. Rytíři stáhli náskok Dukly v tabulce na rozdíl pěti bodů.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Rytíři Kladno/Roman Mareš

Osmačtyřicetiletý Jágr se vrátil do sestavy poprvé od 6. března, kdy Kladno v přímém souboji o záchranu prohrálo v Litvínově 2:6 a po roce sestoupilo z extraligy. Jeho týmu se proti lídrovi nepovedl začátek a po gólech Petera Lichance a Filipa Eliáše prohrával v sedmé minutě už 0:2.

Za domácí v 17. minutě sice neproměnil trestné střílení Tomáš Plekanec, ale 52 sekund před první pauzou už po přihrávce Antonína Melky snížil. Po 71 vteřinách druhé části vrátil hostům dvoubrankový náskok Joshua James Mácha, ale ve 32. minutě ve vlastním oslabení zahájil obrat Melka a za 130 sekund vyrovnal Adam Kubík.

Sestřih a ohlasy utkání Kladno - Jihlava

V čase 43:23 se zapsal do statistik Jágr. Ve středním pásmu přihrál rozjetému Filipovi a dvacetiletý útočník bekhendovým pokusem otočil stav. Do 48. minuty získali Rytíři už tříbrankový náskok po gólech Nicolase Hlavy a Zacharyho Fryeho, který využil přesilovku.

Za Duklu sice snížil v 54. minutě při brzké power-play Miroslav Juda, ale za 80 sekund při pokračující hře hostů bez brankáře v oslabení trefil prázdnou branku Stepan Zacharčuk. Výsledek zkorigoval také při přesilovce soupeře Jiří Fronk.

Havířov si poradil s Přerovem, radoval se i Vsetín

Přerov poprvé po osmi zápasech nebodoval a připsal si druhou porážku z posledních devíti utkání. Zubři dvakrát smazali v Havířově ztrátu. Na gól Alexe Rašnera odpověděl po polovině utkání Karel Plášek a na přesilovou trefu Ondřeje Procházky z konce druhé části zareagoval ve 46. minutě Jan Dluhoš. V čase 53:11 ale vrátil domácím vedení Jakub Kotala a 23 sekund před koncem pojistil výsledek při power-play Antonín Bořuta.

Po třech porážkách zabral Vsetín, který vyhrál v Prostějově 2:1 v prodloužení. Postaral se o to dvěma góly Jan Kloz. Skóre otevřel 50 vteřin před koncem druhé třetiny, ve 49. minutě vyrovnal v přesilové hře Tomáš Drtil a v čase 61:50 Kloz po přihrávce Romana Vlacha rozhodl.

Slavia nestačila na Kolín

Třetí vítězství za sebou oslavil nováček Kolín, který vyhrál na ledě Slavie 5:3. Za hosty stihl v úvodu hattrick v rozmezí 15 minut a 13 sekund David Šafránek. Kanonýr, který v letech 2015 až 2018 hrál i za Slavii, otevřel skóre po 26 sekundách, ve čtvrté minutě zvýšil na 2:0 a pak zařídil Kozlům vedení 4:1. Slavia ve druhé třetině snížila na rozdíl gólu, ale hosté pojistili vítězství díky Jakubovi Husovi.

Litoměřice vyhrály v Třebíči 4:3, přestože prohrávaly 0:2 i 2:3. Otočily ale průběh díky třem využitým přesilovým hrám. V čase 64:52 rozhodl ve výhodě čtyř proti třem Martin Procházka.

Kadaň vyhrála v Šumperku 7:3 a posunula se z posledního místa právě před Draky. Za vítěze dvakrát skóroval Tomáš Koblížek a tři body za gól a dvě asistence si připsali Roman Chlouba a Matěj Morong.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 5. kola:

Havířov - Přerov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 8. Rašner, 39. O. Procházka, 54. Kotala, 60. Bořuta - 32. Plášek, 46. Dluhoš. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Gančarčík, Otáhal. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

Dohrávka 8. kola:

Kladno - Jihlava 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)
Branky: 20. Plekanec, 32. Melka, 34. Kubík, 44. M. Filip, 45. Hlava, 48. Frye, 56. Zacharčuk - 2. Lichanec, 7. F. Eliáš, 22. Mácha, 54. Juda, 60. Fronk. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Bez diváků.

Dohrávka 11. kola:

Slavia Praha - Kolín 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
Branky: 6. Všetečka, 23. F. Vlček, 32. M. Ondráček - 1., 4. a 16. Šafránek, 6. M. Němec, 41. Husa. Rozhodčí: Marek, Ondráček - Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Dohrávka 12. kola:

Šumperk - Kadaň 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 10. J. Horký, 25. P. Kratochvíl, 45. Tadeáš Král - 2. a 48. T. Koblížek, 13. Morong, 15. Kottek, 28. R. Havel, 34. Houška, 44. Chlouba. Rozhodčí: Doležal, Barek - Polák, Bohuněk. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Dohrávky 13. kola:

Prostějov - Vsetín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 49. Drtil - 20. a 62. J. Kloz. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Bez diváků.

Třebíč - Litoměřice 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 7. J. Stehlík, 7. Psota, 43. Š. Kratochvil - 25. Luciani, 41. M. Beran, 59. J. Holý, 65. Martin Procházka. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Jindra, Polonyi. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:3. Bez diváků.