Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bayern Mnichov - FC Sevilla

Jágr a spol. pod širým nebem. Ve "Špindlu" se představí i Sparta s Hradcem Králové

Předběžné zprávy o venkovních duelech ve Špindlerově Mlýně se potvrdily. Pod širým nebem se 11. prosince v rámci nové sezony utká pod sjezdovkou ve Svatém Petru na provizorně postaveném stadionu s tribunami pro 7500 diváků prvoligové Vrchlabí s Kladnem i s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem. O den později se ve Winter Classic střetnou extraligoví zástupci Sparty a Hradce Králové.

Jaromír Jágr s Ľubomírem Višňovským
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Po souboji Kladna s Vrchlabím, který se bude hrát už v poledne, mohou fanoušci sledovat i duel českých a slovenských legend. Zápasu extraligových soků, který odstartuje v 16:00, bude předcházet souboj stejných zemí v para hokeji. Už ve čtvrtek 10. prosince bude hostit Winter Classic zápasy juniorů.

Osmačtyřicetiletý Jágr se těší na čtvrtý duel pod širým nebem. V roce 2009 hrál v Utkání hvězd KHL na Rudém náměstí v Moskvě, o tři roky později nastoupil ve Winter Classic v NHL za Philadelphii proti Rangers a v roce 2014 za New Jersey opět proti Rangers.

"Jeden duel byla exhibice v Moskvě, byla tam strašná zima, tak to nebylo moc příjemné. Další dva zápasy jsem zažil v NHL. Musím říct, že to byly jedinečné zážitky. Bylo to něco neskutečného. Atmosféra, kdy přijde na hokej 80 tisíc diváků, se nedá popsat," řekl Jágr.

Je nám líto, video expirovalo.
Špindlerův Mlýn bude hostit Winter Classic, v akci bude i Jágrovo Kladno

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL plánuje, že 11. prosince zasáhne do obou zápasů a nastoupí i v dresu českých legend. "Všechno bude záležet na tom, v jakém se bude hrát tempu," pousmál se Jágr. "Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale rozhodně nastoupím za Rytíře a určitě dám pár střídání i v tom druhém utkání," doplnil.

Ke spekulacím o možnosti střídavých startů ve Spartě, která nastoupí v sobotu, se vyjadřovat nechtěl. "To je všechno hodně předčasné," řekl Jágr.

Nedvěd, Straka, Eliáš vs. Pálffy, Bondra nebo Stümpel

V českém výběru legend by se vedle něho měla objevit jména jako Martin Ručinský, Petr Nedvěd, Martin Straka, Jiří Šlégr, Marek Židlický, Patrik Eliáš nebo Ondřej Pavelec. Na straně Slováků mohou být v sestavě například Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Peter Bondra, Marián Hossa s bratrem Marcelem, Richard Lintner, Peter Pucher či Marek Uram.

"Půjde o něco výjimečného. Jako malý kluk jsem hrál na rybníku pod otevřeným nebem, takže taková událost vyvolá pěkné vzpomínky. Myslím, že to budeme mít velmi slušně postavené, ale když jsem tak viděl zamýšlenou sestavu českého týmu, tak budeme muset promyslet, zda ještě neuděláme nějaké soustředění, aby to pro nás neskončilo ostudou," smál se Višňovský.

Rozpočet akce se pohybuje okolo 33 milionů korun. "Ještě je stále pohyblivý. A jestli bude akce zisková? Popravdě řečeno před koronavirem bylo všechno růžovější," přiznala Andrea Bársony, spolumajitelka pořadatelské agentury Eniva.

K vidění bude nejen hokej, ale i koncert a další akce

Tribuny budou kvůli kapacitě postavené výhradně na stání. Ceny denních vstupenek začínají na 990 korunách. "Víme, že zatím jsou stále kvůli koronaviru pro venkovní akce omezení na pět tisíc lidí. Pracujeme i s variantou, že bychom to celé museli přizpůsobit a omezit na těch pět tisíc diváků," ujistila Bársony.

"Každý Winter Classic se dělá pro diváky, aby měli jedinečný zážitek. Osloví to kohokoliv. Bude to v místě, kde je dojezd sjezdovek. Bude to tam a za týden už tam nic nebude. Podle mě už tam potom nikdy nic takového nebude. Už to je jedinečné. A i celý program – Chance liga, legendy, para hokej, extraliga, do toho koncert a další doplňkové akce," uvedl Jágr.

"Bylo pro mě důležité, aby to nebyl jen hokejový zápas, kde oslovíš jen hokejové fanatiky a fanoušky, kteří milují jen ty dva kluby. Chci, aby si lidi přišli na své, šli se podívat na legendy a měli tam za tu relativně drahou vstupenku společenský program i ti, co mají rádi koncerty. I když si myslím, že za ty tři akce je to dobrá cena," podotkl Jágr.

Sparta již letos pod širým nebem hrála. V Drážďanech na fotbalovém stadionu Dynama před návštěvou 32 009 diváků, jež znamenala nový rekord soutěže, porazila Litvínov 3:2. Šlo o čtvrtý extraligový duel pod otevřenou oblohou.

V lednu 2016 se právě Pražané představili v Brně za Lužánkami proti domácí Kometě, o pět dnů dříve hráli Brňané s Plzní. V roce 2011 se hrál hokej na plochodrážním stadionu ve Svítkově, kde Pardubice hostily Brno.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy