Hokejisté Třebíče dál proplouvají první ligou bez ztráty, Slavia podlehla ve výročním utkání Jihlavě 3:7

Hokejisté vedoucí Třebíče vyhráli v 7. kole první ligy doma nad poslední Kadaní 5:1, zůstávají bez ztráty a vedou tabulku stále o tři body před nově druhými Litoměřicemi, které na vlastním ledě zdolaly Vsetín 3:2. Dosud druhá pražská Slavia prohrála ve slavnostním utkání při oslavách 120. výročí založení doma s Jihlavou 3:7 a klesla na třetí pozici.

Slavia slavila, místo dárku ale dostala nakládačku od Dukly

Třebíčskou Horáckou Slavii poslal proti outsiderovi do vedení v čase 8:10 Martin Šťovíček a mezi 32. a 40. minutou jí zajistili pětibrankový náskok v oslabení Radim Ferda, v přesilové hře Matěj Psota a pak ve hře pět na pět Vojtěch Střondala a Václav Krliš. Ve třetí třetině vstřelil čestný úspěch Trhačů Matěj Zabloudil.

V pražském Edenu nastoupily Slavia i Jihlava v retrodresech a před utkáním Pražané ocenili při ceremoniálu více než dvacítku osobností, z nichž řada působila i v Jihlavě. Nechyběli mezi nimi bratři Jindřich a Antonín Mickové, brankář Josef Hronek nebo trenér Zbyněk Zavadil. Domácí měli repliky dresů ze 70. let, které připomínaly i slávistické průkopníky a hrála v nich také česká reprezentace ve svém prvním mezinárodním vystoupení v roce 1909 na turnaji v Chamonix.

Už ve 13. minutě ale Slavia prohrávala 0:4. Nejprve využili přesilové hry Daniel Kowalczyk a Peter Lichanec, potom se prosadili Jakub Illéš a Matěj Zadražil. Po 59 sekundách druhé části v další přesilovce zajistil Dukle už pětibrankový náskok Filip Seman a za 39 vteřin se dočkali gólu i domácí díky Robinu Všetečkovi.

Ve třetí třetině se postupně prosadili domácí Michal Poletín, jihlavský Tomáš Havránek a za Slavii Tomáš Knotek. Výsledek dovršil v oslabení svým druhým gólem Seman. Pražané ve čtvrtém domácím duelu poprvé ztratili body a podruhé v sezoně prohráli. Dukla vyhrála třetí z posledních čtyř duelů.

Litoměřice i v sedmém utkání v sezoně bodovaly a pošesté z toho vyhrály. Stadion dostal do vedení v 9. minutě Přemysl Svoboda, za Valachy vyrovnal v polovině utkání v přesilové hře Michal Gago. Po 121 sekundách závěrečného dějství vrátil domácím náskok svým druhým gólem Svoboda a v 52. minutě pojistil náskok Martin Kadlec. Vsetín, za který ještě snížil Roman Vlach, nebodoval poprvé po čtyřech zápasech, z nichž tři vyhrál.

Vrchlabí po dvou porážkách za sebou vyhrálo doma nad Porubou 4:3 a oslavilo páté vítězství v sezoně. Dvěma góly se na tom podílel Pavel Mrňa. Ostravané, za které zaznamenal tři body za gól a dvě asistence Tomáš Guman, získali z posledních tří zápasů jen dva body.

Sokolov prohrál doma se Šumperkem 2:5 a skončila jeho třízápasová vítězná série. Draci zabrali po dvou duelech bez zisku a třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel Tomáš Vildumetz. Dvakrát se trefil za vítěze také Lukáš Žálčík.

Třetí vítězství z uplynulých čtyř duelů si připsal Prostějov, který doma zdolal Kolín 4:2. Jestřábi celkově dosáhli na čtvrtou výhru z šesti duelů v sezoně, ale doma na třetí pokus bodovali poprvé. Kolín i ve čtvrtém vystoupení mimo svůj led vyšel naprázdno.

Druhou výhru v sezoně slavil Frýdek-Místek, který vyhrál v Havířově 3:2. Znovu uspěl mimo svůj led, minulý týden v sobotu uspěl v Prostějově (5:2). Naopak Havířov doma ani ve třetím vystoupení v sezoně nebodoval a celkově má na kontě z šesti utkání jen dva body za jediné vítězství.

Poprvé v sezoně bodovaly Benátky nad Jizerou, které vyhrály v Ústí nad Labem 4:1. Hattrickem zajistil úspěch Středočechům slovenský útočník Sebastian Čederle. Slovan neuspěl poprvé po sérii tří vítězství.

Výsledky 7. kola první hokejové ligy

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 40. V. Bílek - 20., 50. a 56. Čederle, 3. L. Pabiška. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Jindra, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 620.

Havířov - Frýdek-Místek 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 10. J. Doktor, 55. L. Bednář - 13. R. Szturc, 26. Lyszczarczyk, 34. D. Krenželok. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 846.

Sokolov - Šumperk 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 1. Tomi, 17. Jiskra - 13. a 25. Vildumetz, 40. a 59. Žálčík, 28. Šilhavý. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1053.

Litoměřice - Vsetín 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 9. a 43. P. Svoboda, 52. M. Kadlec - 32. Gago, 57. Roman Vlach. Rozhodčí: Hucl, Micka - Klouček, Hnát. Vyloučení: 6:4, navíc Výtisk (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 860.

Vrchlabí - Poruba 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Branky: 2. a 17. Mrňa, 19. Matýs, 48. T. Kaut - 25. Guman, 31. L. Kozák, 59. Korkiakoski. Rozhodčí: Veselý, Wagner - Horažďovský, Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 606.

Třebíč - Kadaň 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Branky: 9. Šťovíček, 32. Ferda, 36. Psota, 37. Střondala, 40. Krliš - 46. M. Zabloudil. Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 910.

Slavia Praha - Jihlava 3:7 (0:4, 1:1, 2:2)
Branky: 22. Všetečka, 49. Poletín, 59. T. Knotek - 21. a 60. F. Seman, 3. Kowalczyk, 10. Lichanec, 12. Illéš, 13. M. Zadražil, 56. T. Havránek. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 1220.

Prostějov - Kolín 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 10. Rudovský, 51. T. Jáchym, 52. P. Mrázek, 60. Martin Novák - 29. Štohanzl, 30. J. Veselý. Rozhodčí: Koziol, Marek - Zídek, Komínek. Vyloučení: 5:7, navíc J. Veselý (Kolín) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1210.