Hokejisté Benátek zvládli restart první ligy a vedou tabulku

Po šesti týdnech se vrátila první hokejová liga na zimní stadiony. Po koronavirové pauze v utkání 11. kola udolali hráči Benátek Vrchlabí 2:1 a posunuli se do vedení v tabulce o bod před druhou Jihlavou, která porazila Havířov 2:1 až v prodloužení. Dosud vedoucí Poruba v dnešním programu pěti duelů nehrála.

Utkání Litoměřice - Benátky nad Jizerou
zdroj: isifa/MAFRA autor: Ondřej Bičiště

Druhá nejvyšší soutěž získala v pátek stejně jako dříve další domácí profesionální soutěže včetně hokejové extraligy výjimku a může navzdory opatřením proti šíření nemoci covid-19 pokračovat. Nutností jsou negativní testů účastníků zápasu, které se hrají bez diváků.

Výhru Benátek nad Jizerou zařídil dvěma góly útočník Matěj Pekař, dočasná posila z Buffala, s kterým má dvacetiletý talent smlouvu v NHL. Naposledy působil v juniorské OHL v Sudbury. Zatímco Pekař působí v týmu už od začátku sezony, premiéru v dresu Benátek nad Jizerou si odbyl o rok mladší obránce Martin Hugo Haš. Člen reprezentační dvacítky, jehož loni draftoval Washington, dohrál minulý ročník v Guelphu v OHL.

Jako první se ale v utkání radovali hosté. V čase 14:42 otevřel skóre v oslabení David Chalupa, ale Pekař ve 26. minutě vyrovnal a 31 sekund před koncem i rozhodl. Benátky nad Jizerou bodovaly popáté za sebou a počtvrté z toho vyhrály.

Jihlava se vrátila do hry poprvé od 30. září, pauza Havířova byla dokonce ještě o dva dny delší. Dukla získala vedení v polovině utkání díky Tomáši Čachotskému, ale devět sekund před koncem druhého dějství vyrovnal v oslabení Ondřej Kachyňa. Dukla oslavila třetí výhru v řadě díky brance obránce Daniela Krenželoka v čase 63:31.

Na třetí pozici se posunul před Porubu také Vsetín, který v předehrávce 24. kola vyhrál doma nad Litoměřicemi 5:4. Valaši i Litoměřice podobně jako Jihlava sehráli první duel od 30. září. Domácí celek v něm počtvrté za sebou naplno bodoval. Vsetín sice ztratil vedení 4:1, ale 92 sekund před koncem rozhodl svým druhým gólem v utkání Sebastian Gorčík.

Poslední Třebíč, kterou vede místo dlouhodobě zdravotně indisponovaného hlavního kouče Romana Mejzlíka asistent Jaroslav Barvíř, se dočkala teprve třetího utkání v ročníku. Kvůli koronavirové nákaze nehrála od 16. září a dnes v dohrávce 6. kola v Sokolově rozšířila díky vítězství 3:1 svou zatím jednobodovou bilanci.

Domácí Baník, který měl o 13 dní kratší zápasovou pauzou, prohrával po dvou třetinách 0:2 po brankách Martina Šťovíčka a Ladislava Bittnera, který využil přesilovou hru. V úvodu závěrečné části snížil v přesilovce pěti proti třem Martin Weinhold, ale v 56. minutě pojistil úspěch Horácké Slavie Radim Ferda.

Frýdek-Místek se představil po pauze od 10. října potřetí doma, a přesto vyšel počtvrté v řadě naprázdno. Prohrál 2:3 s Přerovem. Vítězství zajistil Zubrům v 55. minutě Jakub Svoboda, který dovršil obrat ze stavu 1:2.

Dohrávka 6. kola:

Sokolov - Třebíč 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 42. Weinhold - 7. Šťovíček, 22. Bittner, 56. Ferda. Rozhodčí: Šindel, Hucl - Belko, Sedláček. Vyloučení: 6:4, navíc A. Rulík (Sokolov) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

11. kolo:

Benátky nad Jizerou - Vrchlabí 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 26. a 60. Pekař - 15. D. Chalupa. Rozhodčí: Bejček, Zavřel - Hnát, Jindra. Vyloučení: 6:5, navíc Aubrecht (Benátky nad Jizerou) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Jihlava - Havířov 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. Čachotský, 64. D. Krenželok - 40. Kachyňa. Rozhodčí: Kostourek, Micka - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:6, navíc Bořuta (Havířov) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Přerov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 22. Matiaško, 45. Tomi - 12. Číp, 54. Dostálek, 55. J. Svoboda. Rozhodčí: Koziol, Vrba - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

Předehrávka 24. kola:

Vsetín - Litoměřice 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: 20. a 59. Gorčík, 11. Bartko, 22. J. Kloz, 23. Půček - 14. Krutil, 25. Válek, 27. Jícha, 56. M. Lang. Rozhodčí: Ondráček, Pilný - Otáhal, Bohuněk. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Bez diváků.