MČR Prostějov

Favorité vítězí, čtvrtfinálové série se chýlí k rychlému konci

Praha – Už ve čtvrtek mohou po nejnižším možném počtu čtyř utkání skončit tři čtvrtfinálové série první hokejové ligy. Mečbol mají Mladá Boleslav po výhře 5:2 nad Benátkami nad Jizerou, Třebíč díky triumfu 3:2 v prodloužení nad Havlíčkovým Brodem a Jihlava, která zdolala Havířov 3:2. Snížit stav na 1:2 na zápasy se povedlo jen Litoměřicím zásluhou vítězství 3:2 po nájezdech nad Olomoucí.

Hokejisté Olomouce

Boleslavi se poprvé v sérii povedlo vstřelit první branku utkání zásluhou trefy Němečka ze třetí minuty, ale už za pět minut srovnal domácí Skořepa. Ještě do konce první třetiny nicméně vrátil suverénnímu vítězi základní části náskok Mikulík. Hosté vyhráli i zbývající dvě třetiny díky brankám Látala, Broše a Jarůška. V závěru už jen zkorigoval skóre obránce Benátek Marek Pabiška, jehož dvojče Lukáš v dresu Boleslavi připravil asistencí úvodní gól utkání.

I třetí zápas série mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem skončil v základní hrací době remízou. Horácká Slavia úvodní dva duely získala ve svůj prospěch v nájezdech, tentokrát rozhodla již v páté minutě prodloužení díky Čuříkovi. Předchozí průběh byl ale dramatický. Rebelové prohrávali po brance Maleny, ale v závěrečné třetině skóre otočili Ondráček a Berger. Jenže o první vítězství v sérii havlíčkobrodský tým přišel pět vteřin před koncem, kdy se trefil Nahodil.

Olomouc po dvou jednoznačných vítězstvích v Litoměřicích v základní hrací době remizovala 2:2 a utkání ztratila v nájezdech. V zápase přitom vedla díky Selingerovi, ve druhé třetině ale otočili skóre útočníci Stadionu Novák a Budínský. Hanákům zajistil remízu Švaňhal ve 46. minutě, pak už ale padla branka až v trestných stříleních, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem domácí Chabada.

Výsledek 3:2 se zrodil i v Havířově, Jihlava ho ale dosáhla už v šedesáti minutách. Domácí vedli díky Sztefekovi, rychle však odpověděl Kuřítko. Rozhodly slepené góly útočníků Dukly Zemana a Veleckého, kteří se trefili ve 46. a 47. minutě. Za minutu sice snížil Krisl, další branka však nepadla.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy - 3. zápasy:

Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 8. Skořepa, 53. M. Pabiška - 3. Němeček, 16. Mikulík, 35. Látal, 49.  Broš, 49. Jarůšek. Rozhodčí: Jeřábek ml., Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení:  9:6. Využití: 0:2. Diváci: 1 205. Stav série: 0:3.

Litoměřice - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Novák, 39. Budínský, rozhodující sam. nájezd Chabada - 14. Selingr,  46. Švaňhal. Rozhodčí: Petružálek, Smejkal - Beneš, Krátký. Vyloučení: 4:3.  Využití: 1:1. Diváci: 1 030. Stav série: 1:2.

Havířov - Jihlava 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 10. Sztefek, 48. Krisl - 13. Kuřítko, 46. Zeman, 47. Velecký. Rozhodčí:  Vampola, Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 2 842.  Stav série: 0:3.

Třebíč - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 13. Malena, 60. Nahodil, 65. Čuřík - 44. Ondráček, 47. Berger. Rozhodčí:  Hejduk, Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 130. Stav  série: 3:0.

Skupina o udržení - 2. kolo:

Beroun - Šumperk 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 2., 36. a 45. Třetina, 38. Vrdlovec - 14. Semorád, 24. Plášek, 50.  Holík. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1.

Most - Kadaň 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky: 48. Bojer - 35. a 40. Gajovský, 17. Hromas, 19. Ton, 23. Jíra. Rozhodčí:  Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 76.

České Budějovice - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Kotalík - 22. V. Meidl, 49. Hanzl, 60. Tůma. Rozhodčí: Doležal -  Guth, Rittich. Vyloučení: 0:5. Bez využití. Diváci: 3 026.