TCL V Repre

Další obětí rozjeté Poruby se staly Benátky, Chomutov deklasoval Slavii

Hokejisté Poruby stále nenašli přemožitele. A to už se odehrálo v první hokejové lize 7. kolo. V domácí hale porazili Benátky nad Jizerou 5:1 a vedou tabulku už se čtyřbodovým náskokem. Na druhé místo se posunul extraligový účastník z minulých čtyř sezon Chomutov, který doma deklasoval pražskou Slavii 5:0 a připsal si pátou výhru v řadě. Po domácí prohře s Litoměřicemi 2:6 klesl na třetí pozici Motor České Budějovice.

Chomutovský gólman Dominik Pavlát slaví vítězství
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Poruba, která skončila v minulé sezoně dvanáctá, rozhodla o prodloužení své série mezi 34. a 40. minutou, kdy ze stavu 1:1 získala vedení 4:1. Domácí vedli od úvodní třetiny díky gólu obránce Patrika Husáka a v úvodu druhého dějství vyrovnal zadák Ondřej Buchtela.

Potom ale zařídili ostravskému klubu rozhodující náskok bek Jan Dluhoš a Marek Sikora s Tomášem Gřešem, který využil přesilovou hru. Výsledek ještě dovršil v závěru v přesilovce Jan Káňa. Poruba v součtu s koncem minulé sezony vyhrála už poosmé za sebou. Benátky potřetí za sebou nebodovaly.

Slavia v rozkladu

Chomutov proti Slavii získal v úvodní třetině dvoubrankové vedení, když skórovali Jan Svoboda a Američan Darby Llewellyn, který se prosadil v oslabení. Po polovině utkání využil přesilovou hru Filip Suchý a za 79 sekund přidal čtvrtou branku Tomáš Pitule.

V 55. minutě dovršil výsledek Lukáš Klíma, který po příchodu z Kadaně vylepšil svou bilanci v dresu Pirátů ve třech zápasech na šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Brankář Dominik Pavlát udržel podruhé za sebou a celkově potřetí v sezoně čisté konto. Chomutov vyhrál šestý ze sedmi duelů po pádu z nejvyšší soutěže. Slavia venku ani potřetí v ročníku nebodovala.

Budějovická ztráta

České Budějovice poprvé v sezoně nebodovaly a ve čtvrtém domácím vystoupení utrpěly první ztrátu. Motor před 5133 diváky v Budvar Aréně prohrával po první třetině 0:2. Nejdříve v 17. minutě využil početní výhodu Aleš Pavlas a potom zvýšil v oslabení Daniel Voženílek. Ve druhém dějství získali Severočechům už čtyřbrankový náskok Jan Mlčák a Martin Kadlec.

Na snížení Jiřího Šimánka odpověděl v oslabení Patrik Marcel a po další korekci skóre Zdeňka Doležala měl poslední slovo opět Marcel. Litoměřice i počtvrté v sezoně bodovaly venku a z toho podruhé vyhrály.

Přerov přibržďuje

Čtvrtý Přerov podlehl doma Jihlavě 1:3 a po úvodních pěti výhrách vyšel podruhé za sebou naprázdno. Dukla po čtyřech zápasech, v nichž jen jednou vyhrála, naplno bodovala.

Výhru Vsetína nad předposledním Ústím nad Labem 3:1 vystřílel hattrickem David Březina. Valaši potřetí v řadě naplno bodovali, Slovan zůstal pošesté za sebou bez zisku.

Prostějov naděloval

Nováček Sokolov prohrál doma 3:9 s Prostějovem, v jehož dresu si připsal dvě branky a stejný počet přihrávek Lukáš Žálčík. Baník utrpěl třetí prohru v řadě, Jestřábi zabrali po dvou porážkách.

Na první výhru stále čeká poslední Kadaň, který schytala debakl 0:8 ve Frýdku-Místku. Za domácí tým, který i potřetí v ročníku před vlastním publikem uspěl, si připsal čtyři asistence Milan Mikulík. Sedmnáctiletý gólman Mick Malík udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Výsledky 7. kola první hokejové ligy

Motor České Budějovice - Litoměřice 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Branky: 48. Šimánek, 52. Z. Doležal - 51. a 58. Marcel, 17. Pavlas, 20. Daniel Voženílek, 27. Mlčák, 39. M. Kadlec. Rozhodčí: Pavlovič, Souček - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:8, navíc Vydarený (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 5133.

Chomutov - Slavia Praha 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 6. J. Svoboda, 14. Llewellyn, 31. Suchý, 32. Pitule, 55. L. Klíma. Rozhodčí: J. Doležal, Šindel - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1983.

Vsetín - Ústí nad Labem 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 8., 15. a 57. Březina - 40. Severa. Rozhodčí: Kopeček, Pilný - Konvička, Zedník. Vyloučení: 4:9, navíc Holomek - Veber oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2350.

Frýdek-Místek - Kadaň 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Branky: 9. a 58. Flok, 17. a 33. Martynek, 4. Š. Novotný, 18. Hrachovský, 36. Kudla, 52. Stuchlík. Rozhodčí: Kašík, Cabák - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 909.

Havířov - Třebíč 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 10. L. Rutar - 37. Vodný, 53. Kusý, 60. Nedvídek. Rozhodčí: Barek, Koziol - Komínek, Kučera. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1058.

Přerov - Jihlava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 44. M. Kratochvil - 27. Fronk, 42. D. Čermák, 60. Pekr. Rozhodčí: Maršálek, Vrba - Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1792.

Poruba - Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 16. Husák, 34. Dluhoš, 34. M. Sikora, 40. Gřeš, 57. J. Káňa - 23. Buchtela. Rozhodčí: Veselý, Fiala - Gančarčík, Kráľ. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 650.

Sokolov - Prostějov 3:9 (1:5, 1:2, 1:2)

Branky: 4. Stříbrný, 33. Kverka, 42. M. Zadražil - 10. a 54. M. Novák, 11. a 40. V. Meidl, 11. a 22. Račuk, 13. a 14. Žálčík, 54. L. Krejčík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:6, navíc Husa (Prostějov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 780.