Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Chomutov našel náhradu za Růžičku. Piráty povede Štrba

Piráti mají nového trenéra. Hokejisty Chomutova povede nově Martin Štrba, který tak nahradí Vladimíra Růžičku, jenž u týmu skončil po pádu do první ligy. Třiačtyřicetiletý kouč vedl v uplynulé sezoně juniorský tým Motoru České Budějovice a v roli hlavního trenéra ho čeká premiéra.

Martin Štrba
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

"Martin Štrba dobře zná soutěž, která nás čeká, navíc umí pracovat s mladými hráči, což pro nás bylo také jedno z kritérií. Ještě hledáme sportovního manažera, aby měl hlavní trenér oponenturu při sestavování mužstva," uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Pirátů Stanislav Mikšovic.

Růžička, olympijský vítěz z Nagana z roku 1998, mistr světa z Prahy 1985 a kouč dvojnásobných světových šampionů (2005 a 2010), se v minulých dnech dohodl s Piráty, že v týmu po sestupu z extraligy působit nebude. A to přesto, že uzavřel v roce 2015 desetiletou smlouvu a byl i sportovním manažerem týmu.

Na pozici asistenta po Štrbově boku zůstává Petr Martínek a doplní jej Kamil Koláček. Nahradí Jana Šťastného, který odešel na pozici sportovního manažera Košic.

Štrba sehrál v extralize za České Budějovice, Liberec, Spartu a Mladou Boleslav 473 zápasů a připsal si 260 bodů za 114 branek a 146 asistencí. Na kontě má i 12 duelů za českou reprezentaci a jednu branku. Po skončení kariéry působil nejdříve u juniorů Motoru, v letech 2016 až 2018 se posunul k prvnímu týmu Českých Budějovic.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy