Následuje
MS 2020 Německo

Českobudějovické gesto. Bernat bude proti Pirátům na lavičce

České Budějovice - Prvoligový hokejový klub z Českých Budějovic podepsal smlouvu na jeden zápas s Romanem Bernatem. Ten v minulosti patřil do kádru Jihočechů, ale při nehodě přišel o nohu. Nyní bude součástí mužstva při sobotním šlágru s vedoucím Chomutovem. Bernat absolvuje s Motorem celodenní přípravu a stráví první třetinu na střídačce. 

Bernat bude na soupisce Českých Budějovic

"Je to pro mě krásný předčasný vánoční dárek. Už jsem samozřejmě vůbec nečekal, že bych se mohl do atmosféry takového duelu vžít jako člen týmu, o to víc se těším," uvedl Bernat. S mužstvem absolvuje rozcvičku, poradu nebo rozbruslení. Po první třetině, kterou stráví na střídačce, se bude podepisovat fanouškům.

Celá akce má především charitativní podtext. "Víme, jaké má Roman problémy se sháněním speciálních protéz a dalších věcí, které po svém zranění potřebuje. Pořád ho bereme jako člena našeho týmu, vždyť s polovinou kluků z našeho kádru hrával, proto mu chceme touto akcí pomoci," uvedl prezident Motoru Roman Turek.

Talentovaného útočníka na konci května 2012 v jeho 19 letech při tréninku extraligového týmu Českých Budějovic na kole srazilo nákladní auto a následně přišel o pravou nohu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy