Dohráno MOL Cup

České Budějovice nemají konkurenci, po výhře nad Chomutovem vedou už o 16 bodů

Motor zatočil s dalším protivníkem. České Budějovice vyhrály ve 24. kole první ligy doma nad Chomutovem 6:4, připsaly si třinácté vítězství z posledních čtrnácti duelů a celkově už dvacáté v sezoně. V čele tabulky se Jihočeši vzdálili na rozdíl 16 bodů druhým Litoměřicím, které mají k dobru čtvrteční domácí dohrávku proti Přerovu.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ČEZ Motor České Budějovice

Motor, který v pondělí prohrál v Přerově 2:3 po samostatných nájezdech, protáhl bodovou sérii už na 17 utkání, během nichž jen dvakrát prohrál. V Chomutově vedl už v šesté minutě díky gólům Matouše Venkrbce a Miroslava Holce, ale potom musel od druhé třetiny dohánět ztrátu.

Piráti totiž třemi góly mezi 8. a 20. minutou otočili stav. Nejdříve skóroval ve vlastním oslabení Darby Llewellyn a vzápětí využil přesilovou hru Lukáš Klíma. Dvacet sekund před koncem úvodního dějství se prosadil podruhé v utkání Llewellyn.

Ve druhé třetině se ale radovali domácí díky Vítu Christovovi a Janu Klozovi, ve 45. minutě ještě pojistili náskok Jan Veselý a v oslabení druhým gólem v utkání Venkrbec. V 58. minutě ještě v pokračující přesilové hře snížil rovněž druhým zásahem Klíma.

Možnost posunu na druhou pozici nevyužil Vsetín, který podlehl v Praze Slavii 4:5 v prodloužení a je třetí se stejným bodovým ziskem, jako mají čtvrtý Přerov a pátá Poruba. Valaši prohráli poprvé po šňůře sedmi duelů. Slavia, posílena o zkušeného beka Jiřího Kučného a na střídavý start z Vrchlabí potřetí v sezoně i o Jana Hlaváče, zabrala po dvou porážkách. V čase 64:22 rozhodl druhým gólem v utkání Tomáš Šmerha.

Po třech výhrách neuspěla Třebíč, která na vlastním ledě podlehla Prostějovu 1:3. Jestřábi bodovali počtvrté z uplynulých pěti duelů a z toho potřetí vyhráli.

Benátky nad Jizerou si nespravily chuť po debaklu ve Vsetíně 0:8 a podlehly doma 4:5 v prodloužení Frýdku-Místku, který vyhrál podruhé za sebou. Nováček Sokolov ani na dvanáctý pokus v sezoně nebodoval venku, přestože na ledě poslední Kadaně vedl 3:1, ale po prohře 3:4 se jeho náskok na 15. místě snížil před dnešním sokem na jediný bod.

Výsledky 24. kola první hokejové ligy

Motor České Budějovice - Chomutov 6:4 (2:3, 2:0, 2:1)

Branky: 3. a 58. Venkrbec, 6. Holec, 25. Christov, 31. J. Kloz, 45. J. Veselý - 8. a 20. Llewellyn, 12. a 58. L. Klíma. Rozhodčí: Kostourek, Šindel - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6009.

Třebíč - Prostějov 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Nedvídek - 6. Matěj Novák, 10. Hrníčko, 27. Žálčík. Rozhodčí: J. Doležal, Cabák - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1123.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 3. Wiencek, 13. A. Dlouhý, 24. Průžek, 30. Rychlovský - 12. J. Adámek, 24. Tomi, 39. Kaukič, 57. Przybyla, 64. Š. Novotný. Rozhodčí: Micka, Souček - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:2, navíc Šír 5 min. a do konce utkání, A. Dlouhý 10 min. - Stuchlík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 204.

Slavia Praha - Vsetín 5:4 v prodl. (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. a 65. Šmerha, 12. Vampola, 18. Vrdlovec, 41. F. Vlček - 17. Pechanec, 35. Vítek, 38. Šilhavý, 58. Martin Procházka. Rozhodčí: Čáp, Pavlovič - Horažďovský, Janíček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 1294.

Kadaň - Sokolov 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Branky: 41. a 51. J. Müller, 12. Kůs, 49. Wágner - 3. a 34. Vracovský, 6. M. Zadražil. Rozhodčí: M. Petružálek, Jaroš - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 553.