BBV po 25 letech

Budějovice pod vedením Jelínka přehrály Litoměřice, tabulce vévodí Vary

Trenér Marian Jelínek zažil vítěznou premiéru na lavičce hokejistů Českých Budějovic. Ve 14. kole první ligy dovedl Motor k výhře v Litoměřicích 3:2. Jihočeši se drží na třetí pozici o skóre za druhým Kladnem, které vyhrálo v Kadani rovněž 3:2. Jejich ztráta na vedoucí Karlovy Vary se snížila na jediný bod, protože Energie prohrála na ledě Frýdku-Místku 0:1 v prodloužení.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: Pavel Kačerovský

Jelínek nahradil v pátek odvolaného Antonína Stavjaňu a tým vedl s asistenty Lubošem Robem starším a Alešem Kotalíkem poprvé. Vyrovnanou partii rozhodl až 67 vteřin před koncem svou druhou brankou v zápase a celkově čtvrtou v ročníku Vlastimil Dostálek.

Vedoucí Karlovy Vary před soubojem s Frýdkem-Místkem triumfovaly v pěti z posledních šesti utkáních. Jedinou trefu večera obstaral po 48 vteřinách prodloužení útočník Michal Kvasnica. Domácí tak Západočechům vrátili porážku z úvodního kola (1:2 v prodl.) a zůstali na čtvrtém místě. Zatímco na domácím ledě Karlovy Vary vyhrály všech šest utkání, venku prohrály počtvrté v sezoně.

Ilustrační foto

Kladenští Rytíři, kteří mají ještě zápas k dobru, se venku představili proti poslední Kadani a Trhači sehráli s favoritem vyrovnaný duel. Kladno inkasovalo jak v přesilovce, tak i v oslabení. Středočeši obrátili skóre na 2:1 ve druhé třetině během 34 vteřin, ale Kadaň dokázali srovnat. O třech bodech rozhodl druhým zásahem večera Jan Kloz v 42. minutě.

Střeleckých hodů se fanoušci dočkali v Benátkách nad Jizerou, které porazily Třebíč 6:4. O osudu zápasu rozhodla poslední dvacetiminutovka, v níž padlo šest branek. Obránce Benátek Filip Pyrochta se na výhře podílel čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence.

Stejný počet bodů (1+3) si za Třebíč připsal útočník Roman Erat. Havířov porazil Slavii 2:0 a vrátil jí prohru z Edenu 1:5 v prvním zápase sezony. Pražanům se nepovedlo navázat na předchozí úspěch proti Benátkám nad Jizerou. Přerov dokázal zastavit sérii čtyř proher, když uspěl v Prostějově 2:1.

Výsledky 14. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Třebíč 6:4 (2:1, 0:1, 4:2) Branky: 53. a 60. Pyrochta, 14. Kuťák, 20. Hrníčko, 52. Wiencek, 59. A. Dlouhý - 9. Dolníček, 24. R. Erat, 59. Nedbal, 60. L. Vágner. Rozhodčí: Veinfurter, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 218.

Litoměřice - Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Branky: 3. J. Šimeček, 38. Helt - 34. a 59. Dostálek, 12. Nedorost. Rozhodčí: Luczków, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 921.

Prostějov - Přerov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Branky: 50. Švarc - 20. Šlahař, 33. T. Sýkora. Rozhodčí: Dědek, Kopeček - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 2585.

Havířov - Slavia Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky: 38. L. Bednář, 59. Rác. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Potůček, Špringl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1562.

Frýdek-Místek - Karlovy Vary 1:0 v prodl. Branka: 61. Kvasnica. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 1315.

Kadaň - Kladno 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) Branky: 14. Hlava, 36. Hejcman - 28. a 42. J. Kloz, 28. Pekr. Rozhodčí: Grech, J. Doležal - Bosák, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.