Olympiáda dětí a mládeže 2024

Boleslav porazila Hradec a vede, druhý je ústecký Slovan

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi v 9. kole první ligy porazili 4:2 Hradec Králové a posunuli se do čela tabulky. Středočeši využili zaváhání dosavadního lídra Havlíčkova Brodu, který prohrál doma 0:3 s Třebíčí a propadl se až na třetí místo, když ho po výhře 5:3 v Berouně přeskočilo ještě Ústí nad Labem.

Brankář Hradce Králové
zdroj: isifa/VLP autor: Taneček David

Zápas v Mladé Boleslavi se hrál už od 15:30, aby nedošlo k termínové kolizi s utkáním nejvyšší fotbalové soutěže. Domácím ale nezvyklý začátek nevadil a už po šesti minutách první třetiny se ujali dvougólového vedení.

Branky padaly i v úvodu druhé části. Nejprve přidal třetí trefu domácích David Výborný, ale za minutu snížil David Švagrovský. Tříbrankový náskok pak v 32. minutě vrátil Tomáš Demel a Hradec v závěru poslední třetiny už jen upravil výsledek.

Třebíč vyhrála derby

Zatímco Mladá Boleslav si připsala sedmou výhru za sebou, Havlíčkův Brod proti Třebíči našel přemožitele po šesti kolech. O jeho druhou prohru v sezoně se postaral dvěma góly hostující David Ostřížek a také brankář Marek Čiliak, který potřetí v řadě udržel čisté konto.

Havlíčkův Brod se z čela tabulky, kde se držel tři kola, propadl až na třetí místo, když ho díky lepšímu skóre přeskočilo i Ústí nad Labem. Hosté o vítězství 5:3 v Berouně rozhodli v závěrečné třetině, kdy třemi rychlými góly odpověděli na obrat domácích, kteří předtím dali dvě branky během 44 vteřin.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 2. Němeček, 6. Koudelka, 22. Výborný, 32. Demel - 23. Švagrovský, 58. Finsterle. Rozhodčí: Jílek - Chochola, Komárek. Vyloučení: 9:6, navíc Haluza (Hradec) 10 min. Bez využití. Diváci: 1 970.

Litoměřice - Kadaň 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Branky: 38. a 53. Husák, 36. Šinágl, 37. Hlusička, 57. Kříž - 23. Charousek, 32. Andres. Rozhodčí: Hejduk - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 7:9, navíc Toman, Sobotka - Kůs všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1 100.

Beroun - Ústí nad Labem 3:5 (1:0, 0:2, 2:3)

Branky: 10. Hošťálek z tr. střílení, 49. Trojan, 50. Vostřák - 24. a 31. Tůma, 51. Přeučil, 54. Čermák, 54. Kovář. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Písek - Olomouc 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 7. Šperger, 23. Kameš - 33. Selingr, 34. Ondrušek, 50. Cartelli, 59. Kucharczyk. Rozhodčí: Mertl - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:5, navíc Růžička (Písek) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 420.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 22. Gewiese, 30. Vrdlovec, 32. Červenka, 45. Staněk - 5. Skalický, 25. Vitásek, 44. Kopic. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:3, navíc Holík 10 min. a do konce utkání - Jánošík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1 506.

Havlíčkův Brod - Třebíč 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 38. a 60. Ostřížek, 23. Burian. Rozhodčí: Jeřábek, Humpolíček - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:8, navíc Novotný 5 min. a do konce utkání, Morava 10 min. - Zdráhal 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1 721.

Most - Jihlava 3:7 (2:1, 1:2, 0:4)

Branky: 9. Bojer, 15. Slavíček, 27. Gengel z tr. střílení - 50., 53. a 59. Filip, 15. Kolafa, 22. Podlipnik, 22. Malec, 58. Jeslínek. Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:5, navíc Čurilla, Charousek, Gengel (všichni Most) 10 min. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 247.