Liga mistrů UEFA

Boleslav nečekaně zaváhala, Ústí vydřelo body s Mostem

Praha - Vedoucí tým první hokejové ligy Mladá Boleslav nečekaně podlehl ve 24. kole doma předposlednímu Berounu 0:3. Bývalý účastník extraligy si po nejvýraznější porážce v sezoně a třetí z posledních čtyř zápasů udržel první místo v tabulce o čtyři body před Ústím nad Labem, jež ztratilo bod v derby s Mostem.

Zklamaný Tomáš Nouza z Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Beroun úspěšně přestál první třetinu, ve které jej Boleslavští výrazně přestříleli. Poté už hosté dokázali využívat chyb v domácí obraně a třikrát za sebou postupně skórovat. Trefili se Dresler, Bárta a v poslední části ještě Hošťálek.

Maraton nájezdů v Ústí

Vysoce favorizovaní hokejisté Ústí se v krajovém souboji s Mostem trápili a dvoubodový zisk si zajistili až v maratonu samostatných nájezdu. Mostečtí potrestali vlažný výkon domácích v úvodní třetině dvěma brankami v rozmezí pěti minut. Za záda brankáře Petráska se trefili nekrytý Vachovec a Bojer, který poté nevyužil trestné střílení.

Ve druhém dějství Lvi přidali na tempu, ale snížili až v polovině zápasu při dvojnásobné početní převaze zásluhou Robina Kováře. Výtečný ústecký odchovanec v brance Mostu Volke odolával střelám domácích hráčů do 58. minuty, kdy Sklenička zblízka potrestal vyloučení Havelky. V prodloužení rozhodnutí nepadlo a o dvoubodovém zisku rozhodla až jedenáctá série samostatných nájezdů, kdy Volkeho překonal domácí obránce Poživil, zatímco mostecký Bojer byl neúspěšný.

Olomouc otáčela po přesilovkách

Třetí Olomouc měla v první třetině utkání s Havlíčkovým Brodem dvě šance, přičemž v jedné trefil Vodný tyč. Do vedení však šli hosté, když se trefil ve 13. minutě Knotek. Domácí srovnali v polovině utkání v přesilové hře díky Selingrovi. V závěru druhé třetiny pak opět v přesilovce propálil obránce Staněk brankáře hostí Suchana a Olomouc vedla 2:1.

Ve 44. minutě dostal Brod možnost hrát minutu a 15 sekund přesilovku pět na tři a Rytnauer výhodu využil k vyrovnání. Domácí ale přece jen vítězství strhli na svou stranu a bylo to opět v přesilovce, kdy důraz před brankou uplatnil Hrňa. V 59. minutě ujel Kucsera a pojistil vedení Olomouce na konečných 4:2.

Šestý zápas v řadě v domácím prostředí dokázali vyhrát hokejisté Dukly a upevnili si čtvrtou příčku v tabulce. Jihlavští hokejisté do zápasu proti Šumperku nevstoupili dobře a už ve 4. minutě poprvé inkasovali ve vlastním oslabení. Za dalších deset minut už hosté vedli o dvě branky, když se prosadili po skrumáži před brankou.

Jihlava proti Šumperku také otáčela

Jihlava dokázala vyrovnat během 19 sekund druhé části hry. Nejprve se důrazem prosadil veterán Filip a poté překonal Vajnera střelou zápěstím i Zeman. Krátce po začátku třetí třetiny šli Šumperští znovu do vedení, Dukla ale potřetí srovnala, a to po střele Zadražila. Obrat završil 12 minut před koncem Filip, jenž se prosadil podruhé v zápase a rozhodl o vítězství 4:3.

Týden po výhře nad první Boleslaví hostil Hradec Králové hokejisty naopak posledního Písku. Domácí po nevydařené první třetině v té druhé otočili skóre na 3:1, ale krátce po startu poslední části Jihočeši bleskurychle vyrovnali. Rozdílová branka padla z hokejky pardubického útočníka Radila, který v hradeckém dresu nastoupil ke svému prvnímu zápasu sezony po zranění. Nakonec Královští lvi zvítězili 5:3.

24. kolo první hokejové ligy:

Hradec Králové - Písek 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky: 17. Haluza, 31. Tvrdík, 39. Roupec, 52. Radil, 55. Kania - 10. a 43. Polodna, 42. Kubeš. Rozhodčí: Doležal - Svoboda, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 831.

Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky: 37. a 60. Gajovský, 34. Hafenrichter, 48. Ton - 44. a 59. Jonák, 39. Štich. Rozhodčí: Zubzanda - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 280.

Olomouc - Havlíčkův Brod 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 31. Selingr, 36. Staněk, 53. Hrňa, 59. Kucsera - 13. Knopek, 44. Rytnauer. Rozhodčí: Kubičík, Šír - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:11, navíc Ondráček (H. Brod) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1 024.

Ústí nad Labem - Most 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 30. Kovář, 58. Sklenička, rozhodující sam. nájezd Poživil - 12. Vachovec, 16. Bojer. Rozhodčí: Mertl - Flegl, Zika. Vyloučení: 4:5, navíc Volke (Most) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1 566.

Mladá Boleslav - Beroun 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 30. Dresler, 37. Bárta, 44. Hošťálek. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 1 980.

Třebíč - Litoměřice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 3. a 20. Vondráček, 37. Ostřížek, 46. Fořt - 40. Husák, 60. Mrňa. Rozhodčí: Humpolíček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 1 470.

Jihlava - Šumperk 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Branky: 25. a 48. Filip, 25. Zeman, 42. Zadražil, - 4. Holík, 14. Červenka, 41. Sedlák. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Wesley. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 1 194.