Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Bednář se ve 43 letech pokusí o restart v první lize. Připravuje se se Slavií

Dominance na ledě ve druhé lize ho motivovala. Hokejový útočník Jaroslav Bednář se přiblížil návratu do Slavie, za niž hrál naposledy před pěti lety. Třiačtyřicetiletý pražský rodák se bude s prvoligovým týmem připravovat na příští sezonu, dál bude vše záviset na rozhodnutí klubu i samotného hráče.

Jaroslav Bednář
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

O možném spojení obou stran se spekulovalo delší dobu. "Dohodli jsme se, že se s námi Jarda Bednář připraví na příští sezonu. Dále bude záležet na rozhodnutí jeho samotného, sportovního manažera Jiřího Vebera a hlavního trenéra Martina Štrby," uvedl pro server hokej.cz tiskový mluvčí klubu Jakub Mezlík.

Bednář vyhrál v roce 2008 právě se Slavií svůj dosud jediný domácí titul, v sezoně 2014/15 byl ale také u sestupu z nejvyšší soutěže. Klub od té doby působí v první lize. Bednář pak stihl ještě tři sezony mezi elitou v dresu Hradce Králové, předloni v dubnu pak vicemistr světa z roku 2006 aktivní kariéru uzavřel.

Následně zastával ve východočeském klubu post sportovního manažera. Po skončení posledního zápasu základní části minulé sezony ale klub oznámil jeho odchod s tím, že Bednář rezignoval z rodinných a osobních důvodů. Aktivním hráčem zůstal díky výpomoci druholigovému Vrchlabí.

V minulé sezoně zářil, když pomohl Vrchlabí k postupu do první ligy v průměru více než dvěma body za zápas. Sám již dříve přiznal, že ho to nakoplo a má velkou chuť pokračovat. Nyní touží zjistit, zda bude mít i na první ligu. "Rozhodne se až na ledě. Tam se ukáže, co bych mohl nebo nemohl zvládnout. Rozhodně se nepohrnu někam, kde na to nebudu mít," ujistil Bednář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy